0
Četvrtak 05.04.2012.
23:06

LE: Tri španske ekipe i Sporting u polufinalu

U polufinale Lige Evrope plasirala se Valensija ubedljivom pobedom nad AZ Alkmarom 4:0, Atletiko Bilbaou je bilo dovoljno 2:2 u revanšu protiv Šalkea, madridski Atletiko je pobedio u Hanoveru 1:2, dok je Sporting odigrao nerešeno u Harkovu protiv Metalista 1:1.

Goleada na "Mestalji"

Ekipa Valensije se plasirala u polufinale Lige Evrope, pošto je u revanš meču četvrtfinala savladala AZ Alkmar rezultatom 4:0. Prvi meč je završen 2:1 za Alkmar.

Valensija je prva došla u vođstvo. Feguli je sjajno ubacio loptu sa desne strane, a Rami, koji je bio potpuno sam u šesnaestercu gostiju postiže prvi gol u 15. minutu. Dva minuta kasnije, novo vođstvo za domaću ekipu, na gotovo istovetan način. Ponovo je lopta došla sa desne strane, ovog puta ju je ubacio Kosta, Roberto Soldado je zakačio, a Rami ponovo savladao golmana gostiju.

Za samo dva minuta Rami je dao dva gola, a prethodno je bez pogotka bio tri meseca. Roberto Soldado je centrirao, a Žordi Alba uklizao i ubacio loptu u mrežu za 3:0 u 56. minutu, a u 80. Valensija postiže novi gol. Posle lepe akcije Albe i Soldada, pogodak je postigao Hernandes.

Atletiko Bilbao je posle trijumfa u Gelzenkirhenu (2:4), ostao neporažen na svom "San Mamesu", ali je Šalke skupo prodao kožu rezultatom 2:2.

Nemački klub je dva puta vodio, preko Huntelara i Raula, ali je Bilbao oba puta uspeo da sustigne prednost i nastavio ovosezonski sjajan rezultatski niz u ovom takmičenju.

Madridski Atletiko je naneo prvi ovosezonski poraz Hanoveru pred njegovim navijačima 1:2, a igrač odluke bio je Radamel Falkao, koji je tri minuta pre kraja susreta ugasio sve nade domaćina.

Najneizvesnije je bilo u Harkovu, gde je domaći Metalist do samog kraja imao aktivan rezultat 1:1, ali nije uspeo do drugog gola koji bi mu garantovao produžetak.

Atletik Bilbao - Šalke 2:2 prvi meč 4:2
(Gomez 41, Susaeta 55 - Huntelar 29, Raul 52)

Hanover - Atletiko Madrid 1:2 prvi meč 1:2