0
Nedelja 01.04.2012.
22:49

Liverpul izgubio u Njukaslu, pobeda Totenhema

Fudbaleri Njukasla pobedili su ekipu Liverpula sa 2:0, dok je Totenhem nadigrao Svonsi rezultatom 3:1, u utakmicama 31. kola Premijer lige.

Njukasl na deobi petog mesta sa Čelsijem

Liverpul je imao više od igre na nekadašnjem "Sent Džejms Parku" u Njukaslu, ali neiskorišćene šanse Belamija, a posebno nekadašnjeg igrača "svaraka" Endija Kerola, koji je uzgred pokušao da iscenira i penal, domaća ekipa kaznila je u 19. minutu, kad je Sise iskoristio centaršut Ben Arfe za vođstvo Njukasla od 1:0.

Sise je drugim golom u 59. minutu osigurao pobedu Njukaslu, a trijumf je mogao da bude i ubedljiviji, ali domaćin nije iskoristio isključenja golmana Liverpula Pepea Reine u 83. minutu.

U drugom meču fudbaleri Totenhema pobedili su ekipu Svonsija rezultatom 3:1.

Domaćin na "Vajt Hart Lejnu" poveo je golom Vander Varta u 20. minutu, a gosti su izjednačili preko Sigurdsona u 59. Ipak, londonska ekipa je do kraja meča uspela da postigne još dva gola preko Adebajora u 73. i 87. minutu meča.

Totenhem je sa nova tri boda na deobi trećeg mesta sa Arsenalom, koji je subotu poražen na gostovanju KPR sa 2:1.

U ostalim mečevima u subotu, Čelsi je kao gost sa dva gola Baneta Ivanovića pobedio Aston Vilu sa 2:4, dok je Siti odigrao 3:3 sa gostujućim Sanderlendom pogotkom Aleksandra Kolarova u 86. minutu.