0
Subota 31.03.2012.
20:04

Zvezda nadigrala Hajduk na "Marakani"

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na svom stadionu kulski Hajduk sa 3:0, u 21. kolu Super lige Srbije.

Raspoložen - Kristijan Borha

Dvostruki strelac za crveno-bele bio je Kristijan Borha, u 29. i 81, a gol je postigao i Filip Mladenović u 55. minutu.

Borha je prvi gol postigao posle centaršuta Marka Vešovića sa desne strane, kada je Darko Lazović promašio loptu, a Kolumbijac natrčao na nju i sa nekoliko metara šutem iz prve savladao golmana gostiju Nikolu Perića.

Drugi pogodak crveno-beli su postigli posle kornera Evandra sa desne strane, posle kojeg je jedan igrač Hajduka glavom odbio loptu do Mladenovića, a on je odličnim udarcem sa oko 25 metara pogodio gornji levi ugao golmana gostiju.

Konačan rezultat Borha je postavio posle nove asistencije Vešovića, koji je ubacio loptu pred gol Hajduka, a Zvezdin napadač je sa pet metara neometan loptu sproveo u mrežu.

Kod oba Zvezdina gola prethodile su odlične šanse koje je za gostujuću ekipu imao kapiten Branko Pauljević. Pre prvog pogotka crveno-belih golman domaćih Boban Bajković mu je odbranio udarac sa 10-ak metara posle asistencije Srđana Novkovića.

Neposredno pre drugog gola za Zvezdu, Pauljević je bio brži od Duška Tošića i sa distance pogodio prečku. Prvo poluvreme prošlo je bez mnogo šansi, a izdvojila su se dva pokušaja gostiju. U 10. minutu Novica Maksimović je 18 metara šutirao pravo u Bajkovića, dok je u 22. Sead Hadžibulić pokušao sa 20-ak metara, ali je lopta posle njegovog udarca otišla pored gola.

Drugo poluvreme počelo je prilikom za Hajduk kada je u 47. minutu Pauljević imao sličnu priliku kao pred prvi gol Zvezde, ali je Bajković ponovo bio uspešniji.

U drugom delu utakmice tempo je bio znatno brži, a Zvezda je iskoristila svoje šanse, dok je Hajduk imao nekoliko solidnih prilika, koje fudbaleri gostiju nisu realizovali.

Najlepši potez na meču delo je napadača gostiju Hadžibulića. On je u poslednjim trenucima utakmice "makazicama" šutirao, ali je lopta otišla preko gola.

Utakmici na stadionu Crvene zvezde prisustvovalo je oko 22.000 gledalaca.

Trener Robert Prosinečki nije bio zadovoljan igrom, a Zvezda je posle 21 odigrane utakmice i dalje druga, sa šest bodova manje od lidera Partizana koji je pobedio Rad sa 4:1, dok je Hajduk 12. na tabeli sa 20 bodova.