0
Subota 31.03.2012.
18:36

Kolarov spasao bod Sitiju, Bane dao dva gola

Na mečevima 31. kola Premijer lige Mančester Siti je kao domaćin uspeo da golom Kolarova izvuče samo jedan bod protiv Sanderlenda 3:3, Čelsi je kao gost deklasirao Aston Vilu sa 2:4 uz dva gola Baneta Ivanovića.

U golgeterskoj seriji - Bane Ivanović

Fudbaleri Čelsija savladali su Aston Vilu rezultatom 4:2 u 31. kolu Premijer lige.

"Plavci" su na Vila Parku umalo prokockali veliku prednost od 2:0 protiv Aston Vile, jer su posle golova Staridža i Ivanovića, primili dva gola Kolinsa i Lihaja u 77. i 80. minutu. Ipak, Bane Ivanović i Fernando Tores uspeli su da u poslednjih pet minuta meča još dva puta pogode mrežu domaćih za konačan trijumf od 4:2

Sanderlend je bio na korak od velike pobede nad Mančester Sitijem, ali je Aleksandar Kolarov u 86. minutu pogodio za 3:3. Gosti su sa dva gola Larsona i jednim Bendtnera imali prednost od 1:3, ali je Mario Baloteli nakon prvog gola iz penala u 43. minutu, pogodio i drugi put u 85, a onda je srpski reprezentativac samo minut kasnije poravnao i doneo svojoj ekipi jedan bod.

Arsenal je posle serije dobrih rezultata i sedam pobeda u nizu poražen na gostovanju od Kvins Park Rendžersa sa 2:1. Adel Tarbat je doneo prednost domaćinu u 22. minutu. Izjednačio je Teo Volkot u 37. da bi pobedu KPR-u doneo Samba Diakite sredinom drugog poluvremena.

Uzbudljiv meč viđen je i u Vulverhemptonu, gde je Bolton sa 2:3 uspeo da stigne do važnih bodova i izbegne zonu ispadanja, dok je domaćin posle poraza ostao na poslednjem mestu na tabeli.

Vulvsi su poveli početkom drugog poluvremena preko Majkla Najtlija, da bi Bolton golovima Martina Petrova iz penala i Markosa Alonsa u 80. i Kevina Dejvisa u 84. došao do pobede. Metju Džarvis uspeo je samo da ublaži poraz u 88. minutu.

U ostalim mečevima Vigan je došao do važnih bodova pobedom nad Stoukom od 2:0, Everton je savladao Vest Bromvič sa 2:0, a Fulam ekipu Noriča sa 2:1.