Subota 31.03.2012.
17:56
Vestionline, sportske.net A

Partizan deklasirao Rad na Vračaru

Odličnom igrom u prvom poluvremenu fudbaleri Partizana obezbedili novi trijumf u Superligi - 4:1 protiv Rada na Vračaru u okviru 21. kola Jelen Superlige Srbije.

Lepršava igra crno-belih u prvom poluvremenu donela je pravu goleadu na Vračaru. Crno-beli su trijumfovali sa 4:1, a svih pet golova viđeno je u prvih 45 minuta.

Pred nešto više od 3.000 gledalaca, Ivanov posle samo pet minuta igre postigao vodeći gol za Partizan - 0:1! Bugarin je udarcem sa ivice kaznenog prostora smestio loptu u donji levi ugao Danilovićevog gola.

Sedam minuta kasnije, ovacije je zaslužio i Lamin Dijara - 0:2! Dijara je primio loptu na sredini terena, odbrana ''građevinara'' bila je razređena, pa je golman Danilović pokušao istrčavanjem van šesnaesterca da ispravi što se ispraviti može, ali Senegalac ga je elegantno zaobišao i zatresao mrežu.

Usledio je mirniji period igre, a Rad je prvi put opasno pripretio u 25. minutu kada se Malbašić našao ispred Stojkovića, ali je više razmišljao da iznudi penal, nego da tu loptu uputi u mrežu. A onda, sjajan gol Babovića za 0:3! Pokušao je Eduardo, pa Tomić, njihovi udarci su izblokirani, ali je onda lopta došla do Babovića, koji sa dvadesetak metara iskosa sa leve strane šalje ''projektil'' u Danilovićevu mrežu.

Još jedan lep gol videli smo u 36. minutu, ali na drugoj strani, Malbašić za 1:3!

Dosta prostora ostavili su crno-beli fudbaleru Rada, koji je sa oko 25 metara raspalio po lopti, Stojković ju je zakačio vrhovima prstiju, ali je ona završila u mreži.

Nije to sve u prvom poluvremenu. Dijara je ispostavilo se postavio konačnih 1:4!

Posle prekršaja nad Tomićem, Aksentijević je uputio sjajan centaršut sa desne strane, a Dijara glavom poslao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu je tempo igre znatno opao, ali su u finišu svoje udarce isprobali Lazar Marković i Medo Kamara, no nije bilo promene rezultata.

U ostalim mečevima 21. kola Vojvodina je ponovo ispraćena zvižducima pošto je odigrača bez golova sa Jagodinom, dragocene bodove osvojili Javor i Borac protiv Slobode i Radničkog. BSK i Metalac podelili bodove, a Smederevci praktično overili opstanak trijumfom protiv Novog Pazara.