0
Subota 31.03.2012.
17:41

Bajern smanjio zaostatak za liderom

Fudbaleri Bajerna pobedili su na gostovanju Nirnberg rezultatom 0:1 u utakmici 28. kola Bundeslige, čime su smanjili zaostatak za vodećom Borusijom iz Dotmunda na samo tri boda.

Ostavio Bajern u trci za titulom - Arjen Roben

Čovek odluke u Nirnbergu bio je holandski reprezentativac Arjen Roben koji je sredinom drugog poluvremena postigao odlučujući gol.

Bavarci sada imaju samo tri boda manje od Dortmunda koji je u petak odigrao šok utakmicu sa Štutgartom, a koja je završena rezultatom 4:4.

Kada je lider na tabeli početkom drugog poluvremena poveo sa 2:0, malo ko je verovao da bi "švabe" mogle do preokreta. Kada se to dogodilo, činilo se da je na pomolu iznenađenje, ali je domaćin sa dva pogotka za pet minuta ponovo došao do prednosti. Delovalo je da je pitanje pobednika rešeno, no Gentner je u samoj završnici meča doneo zaslužen bod gostima iz Štutgarta.

Bajer iz Leverkuzena je upisao četvrti uzastopni poraz i to pred svojim navijačima od Frajburga sa 0:2. Gosti su potvrdili da se nalaze u odličnoj formi i sa nova tri boda su odmakli rivalima u borbi za opstanak.

Hamburger je na gostovanju Kajzerslauternu sa 0:1 prekinuo niz od četiri neuspeha i izašao iz zone ispadanja ostavivši domaćina prikucanog za dno. Kačar je odigrao ceo meč za goste, dok je Rajković dobio priliku tek u nadoknadi vremena.

Volfsburg je odvalio Hertu u Berlinu sa 1:4, a u zonu ispadanja skliznuo je Keln koji je poražen od Augzburga sa 2:1, konkurenta u borbi za opstanak, dok je Majnc protutnjao Bremenom i sa 0:3 usporio Verder u borbi za izlazak u Evropu.