0
Četvrtak 29.03.2012.
23:01

LE: Atletiko Bilbao pregazio i Šalke

U prvim mečevima četvrtfinala Lige Evrope fudbaleri Atletiko Bilbaoa nastavili su dominaciju i ubedljivo su savladali Šalke u Gelzenkirhenu sa 2:4, Sporting je u Lisabonu pobedio ukrajinski Metalist sa 2:0, AZ Alkmar je kao domaćin savladao Valensiju 2:1, dok je Atletiko u Madridu istim rezultatom nadigrao Hanover.

Ljorente i drugovi osvojili srca mnogih ljubitelja fudbala

Fudbaleri Atletiko Bilbaoa apsolutni su hit ove sezone, jer su posle tri gola na "Old Trafordu" i eliminacije Mančester Junajteda, uspeli da ponize još jednog velikog protivnika i to na gostujućem terenu. Šalke je na svojoj "Auf Areni" imao i vođstvo od 2:1, ali je do kraja meča primio još tri gola od izabranika trenera Marsela Bjelse.

Ekipa iz Baskije je rezultatom, ali posebno otvorenom i napadačkom igrom do poslednjeg minuta meča, ponovo dokazala je da je najprijatnije iznenađenje ovogodišnje Lige Evrope i da sa pravom može očekivati i trijumf u ovom takmičenju.

Golovi u Gelzenkirhenu pali su u dva minuta 20. i 22. prvog poluvremena, strelci su bili Ljorente za goste i Raul za domaćina, da bi u 58. minutu neverovatni Raul svojim drugim golom doneo prednost svom timu. Ipak, u 73. minutu Fernando Ljorente glavom izjednačuje na 2:2.

Gosti su potom imali i nekoliko ozbiljnih prilika za vođstvo, ali ono je došlo tek u 81. minutu, kada je pogodio Markos. Ubedljivih i potpuno zasluženih 4:2 za Bilbao, doneo je Muriain u sudijskoj nadoknadi vremena.

Lisabonski Sporting bio je uspešan u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope, pošto je na svom terenu slavio protiv ukrajinski Metalist iz Harkoca rezultatom 2:1.

Sva tri gola pala su u drugom delu utakmice, a strelci su bili Izmailov u 51. i Insua u 64. minutu za Sporting, a jedini pogodak za Ukrajince postigao je Havijer iz penala u 90. minutu.

AZ Alkmar je kao domaćin savladao Valensiju sa 2:1. Holandski tim je poveo golom Holmana u 45. minutu, a izjednačujući pogodak postigao je Topal u 51.minutu. Gol za dragoceno vođstvo pred revanš na "Mestalji", postigao je Martens u 79. minutu.

Atletiko Madrid je na "Visente Kalderonu" pobedio Hanover sa 2:1. Madriđani su poveli već u 9. minutu golom Falkaa, a izjednačujući pogodak postigao je Mame Diuf u 38. minutu. Gol za pobedu "jorgandžija" postigao je Salvio u 89. minutu.