0
Ponedeljak 26.10.2009.
00:02

Barsa se "igrala" sa Saragosom

U devetom kolu španske Primere Barselona je deklasirala Saragosu sa 6:1, Real je odigrao meč bez golova u Hihonu, a prvi trijumf od početka šampionata zabeležio je Viljareal protiv Malage sa 2:1.

Da se gostima iz Saragose na Nou Kampu ne piše dobro, bilo je jasno već posle prvih 45 minuta koje je domaćin rešio u svoju korist sa 3:0. Dva pogotka postigao je Keita, a Zlatan Ibrahimovića se pobrinuo da vođstvo bude još ubedljivije.

Do kraja meča još po jedan gol postigli su Keita i Ibrahimović iz "slobodnjaka", a u listu strelaca upisao se i Leo Mesi, dok je čast gostiju, počasnim golom spasao Lopez.

Fudbaleri Viljareala zabeležili su na svom terenu protiv Malage (2:1), prvu pobedu u španskom prvenstvu i posle osmog kola pomerili se sa poslednjeg mesta na tabeli.

"Žuta podmornica" povela je pogotkom Brazilca Nilmara u 27. minutu, a izjednačio je Luke u poslednjem minutu prvog poluvremena. Prvu pobedu Viljarealu u šampionatu doneo je Đoan Kapdevilja golom u 54. minutu.

Real je u subotu odigrao meč sa Sportingom u Hihonu bez golova, čime je ostao na tri boda zaostatka za liderom šampionata. Ništa bolje nije prošla Sevilja koja je dočekala Espanjol 0:0, što je na najbolji mogući način iskoristila Valensija, koja je sa 0:3 iznenadila domaću Almeriju i primakla se na jedan bod od treće pozicije.

Važnu pobedu koja ga udaljava od opasne zone ostvario je Valjadolid, koji je na svom stadionu savladao četvrtoplasirani Deportivo sa 4:0. Hetafe je kod kuće pobedio Atletik Bilbao sa 2:0, Santander i Osasuna su podelili bodove (1:1), dok je ekipa Tenerifa savladala Herez sa 1:0.

Hetafe - Atletik Bilbao 2:0 (0:0)