1
Subota 24.03.2012.
16:39

OFK Beograd bolji od Vojvodine

U subotu su odigrane prve utakmice 20. kola Jelen super lige u kojima je bilo malo golova. Vojvodina je poražena na Karaburmi, Rad osvojio bod u Jagodini, Sloboda sigurna protiv Spartaka, pobeda Novog Pazara uz dva crvena kartona na meču.

Fudbaleri OFK Beograda pobedili su u derbi meču 20. kola JSL ekipu Vojvodine minimalnim rezultatom 1:0, a strelac jedinog gola bio je Osmanagić u 63. minutu utakmice na Omladinskom stadionu.

Novosađani uprkos porazu su ostali na trećem mestu JSL jer Radnički nije uspeo da pobedi BSK iz Borče - 1:1. Iako je Spalević već u 7. minutu doveo Kragujevčane do prednosti, u 40. minutu Nedović je postigao auto gol i tako spasio BSK od poraza.

Radnički sada ima 37 poena, jedan manje od Vojvodine.

Sloboda je u Užicu sa 2:0 nadigrala Spartak iz Subotice i došla na jedan bod zaistatka za Jagodinom koja je odigrala nerešeno protiv beogradskog Rada - 1:1. Zanimljivo, oba gola su pala posle penala u prvom poluvremenu.

Novi Pazar je rešio da ostane u Super ligi a to govori pobeda nad ivanjičkim Javorom od 1:0. Strelac jedinog gola bio je Kecap u 65. minutu, a samo petnaestak minuta kasnije je isti igrač dobio i drugi žuti karton. Međutim gosti nisu imali igrača više jer je Luković u 59. zaradio isključenje zbog grube igre.

Kasnije danas na Marakani sastaju se Crvena zvezda i Borac, dok su u nedelju na programu dva preostala meča 20. kola JSL, Metalac - Smederevo i Hajduk - Partizan.

Jagodina - Rad 1:1