0
Nedelja 25.10.2009.
18:35

Amauri pogodio za pobedu Juventusa

U devetom kolu Serije A fudbaleri Juventusa zabeležili su prvu pobedu posle pet prvenstvenih mečeva, pošto su na gostovanju savladali Sijenu rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na utakmici u Sijeni postigao je u 72. minutu Brazilac Amauri kome je to bio prvi gol ove sezone.

Sijena je tako ostala na poslednjem mestu bez pobede i u sedmoj uzastopnoj utakmici, dok "stara dama" sada zauzima treću poziciju na tabeli sa 18 bodova, četiri manje od vodećeg i aktuelnog šampiona Intera koji je u subotu savladao Kataniju sa 2:1.

Minimalnim rezultatom izgubila je i Roma na svom "Olimpiku" od ekipe Livorna. Gosti su se nakon tri remija i pet poraza u dosadašnjem delu šampionata, konačno dokopali kompletnog bodovnog plena i to pogotkom Frančeska Tavana u 40. minutu meča. Livornu je od 64. minuta bio otežan posao, pošto je golman De Lusija zaradio crveni karton, ali fudbaleri Rome nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednost.

Milan je konačno ušao u formu, pa je posle Reala u Madridu (2:3), savladana je i ekipa Kjeva u Veroni sa 1:2. "Rosoneri" su sa nova tri boda došli na deobu četvrte pozicije, a heroj ekipe bio je štoper Aleksandro Nesta koji je u poslednjih deset minuta meča, dva puta glavom matirao golmana domaćih.

Iznenađujuću pobedu ostvario je Napoli, koji je u Firenci savladao Fiorentinu rezultatom 1:0. Utakmica je odlučena u 88. minutu, kada je Kristijan Mađo savladao golmana Sebastijana Freja.

Drugu pobedu u šampionatu zabeležila je Atalanta, koja je u Bergamu savladala Parmu sa 3:1, dok je Palermo na svom terenu bio bolji od ekipe Udinezea sa 1:0.

Izuzetno malu efikasnost popravili su igrači Kaljarija koji su porazili goste iz Đenove sa 3:2, a Lacio je doživeo još jedan poraz i to na gostovanju Bariju rezultatom 2:0.

Roma - Livorno 0:1 (0:1)