0
Nedelja 18.03.2012.
17:40 >> 22:48h

Lacio poražen u Kataniji, Kavani izvukao bod u Udinama

Fudbaleri Katanije pobedili su danas Lacio sa 1:0, ali "nebeskoplavi" su ostali trećeplasirani na tabeli jer su Udineze i Napoli podelili bodove rezultatom 2:2. Samo remi ostvario je i Inter koji je na svojoj "Meaci" odigrao bez golova sa Atalantom u sklopu 28. kola Serije A.

Jedini gol za Kataniju postigao je odbrambeni fudbaler Nikola Legrotalje koji u 80. minutu postigao pobedonosni pogodak. Lacio nije porazom izgubio treće mesto na tabeli, jer su najbliži pratioci Napoli i Udineze odigrali večeras nerešeno 2:2.

Promašio penal, pa postigao dva gola u Udinama - Edison Kavani

Domaćin na "Friuliju" je poveo sa 2:0 golovima Pincija u 28. i Di Natalea u 52. minutu, ali je potom Kavani najpre promašio penal u 72. minutu, a onda postigao dva gola u 81. i 85. minutu za izjednačenje i podelu bodova.

Lacio sada ima 48 bodova, jedan više od Udinezea i Napolija koji imaju po 47.

Inter je nastavio seriju slabih rezultata i posle ispadanja u Ligi šampiona u sredu, u italijanskom šampionatu ostao je na sedmom mestu, pošto je kod kuće igrao bez golova sa Atalantom.

Leće i Palermo igrali su nerešeno, a oba tima postigla su po jedan gol, i završila meč sa 10 igrača. Tim sa juga Apenina poveo je već u šestom minutu kada je strelac iz penala bio David Di Mikele. Međutim, već u 15. minutu Ezekijel Munjoz izjednačio je za tim sa Sicilije.

Samo dva minuta kasnije fudbaler Lećea Masimo Odo dobio je drugi žuti karton. Ipak, Palermo nije iskoristio brojčanu prednost, a krajem prvog poluvremena i Sicilijanci su ostali bez igrača, pošto je isključen Nikolas Bertolo.

U ostalim mečevima Bolonja i Kjevo igrali su nerešeno 2:2 dok je pretposlednja Novara iznenadila na gostovanju Sienu i pobedila sa 0:2.

U subotnjim mečevima Juventus je nastavio poteru za "roso-nerima" pošto je u Firenci slavio ubedljivu pobedu sa 0:5, ali tri boda ubeležio je i Milan na gostovanju Parmi rezultatom 0:2.