2
Subota 17.03.2012.
19:11

Partizan ubedljiv, zaustavio proleće Jagodine

Fudbaleri Partizana pobedili su danas Jagodinu sa 4:0 u 19. kolu Super lige Srbije, pa sada ponovo imaju šest bodova prednosti na vrhu tabele.

Golove za četvorostrukog uzastopnog šampiona postigli su Saša Ilić, u 1. i 54. minutu, i Lamin Dijara, u 9. i 44. Meč je odigran bez prisustva publike, pošto je Partizan izdržavao kaznu zbog loše organizacije utakmice sa Slobodom.

Partizan je imao inicijativu i kontrolisao je meč sve vreme, a Jagodina se vrlo brzo povukla u "bunker". Crno-beli su poveli praktično iz prvog napada. Nikola Aksentijević prošao je po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i centrirao, a loptu je iz kaznenog prostora glavom izbacio Vukašin Tomić, ali je ona došla do Saše Ilića, koji je sa 20 metara pogodio mrežu.

U devetom minutu Medo Kamara je dodao loptu Eduardu, koji je prodro po levoj strani i uputio loptu u sredinu, a ona je neometano došla do Dijare, koji je sa pet metara ćušnuo u mrežu.

U prvom poluvremenu sjajni Aksentijević išao je po desnoj strani u 44. minutu i centrirao, a Eduardo je glavom malo skrenuo loptu do druge stative, gde se našao Dijara, kome nije bilo teško da povisi na 3:0.

Dijari je u prvom poluvremenu poništen gol, pošto je njegov saigrač Stefan Babović igrao rukom pre toga.

Konačni rezultat postavio je u 54. minutu Ilić iz šanse koju je sam stvorio. On je primio loptu na oko 25 metara, otišao nekoliko koraka u napad i snažno šutnuo za konačnih 4:0.

Jagodina je odlično počela prolećni deo sezone, vezala je tri pobede, ali ipak nije bila dorasla Partizanu. "Ćurani" su najbolju priliku imali u 49. minutu, kada je Goran Gogić šutem iz daljine pogodio prečku.

Partizan je meč završio bez Vladimira Volkova, koji se povredio prilikom jednog doskoka i iznet je sa terena. Crno-beli su u prošloj utakmici ostali bez drugog levog beka, Aleksandra Lazevskog. Tu poziciju je danas popunio štoper Vojislav Stanković, a prema informacijama, Volkov nema otok, ali je otišao na snimanje.

Grant je posle pobede izjavio da njegova ekipa igra onako kako on želi, a Partizan i dalje ima šest bodova prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu koja je ranije trijumfovala na gostovanju BSK u Borči rezultatom 1:4.

Treća je Vojvodina koja je ostvarila pobedu protiv Slobode sa 2:0. Novosađani su tek u finišu utakmice slomili otpor rivala, a strelci su bili Mojsov u 81. minutu, kao i Katai u 86. minutu.