0
Četvrtak 15.03.2012.
23:24

LE: Preokret Sitija nedovoljan za četvrtfinale

Mančester siti je u spektakularnom revanš susretu protiv Sportinga izvojevao veliki preokret i pobedu od 3:2, što je ipak bilo nedovoljno za prolazak u četvrtfinale Lige Evrope, pošto je u Lisabonu izgubio sa 1:0.

Jedini super raspoložen "građanin" - Serhio Aguero

Gosti su posle prvih 45 minuta vodili zahvaljujući spektakularnom golu Fernandeza u 33. minutu, a prednost je duplirao Van Volfsvinkel u 41. minutu. Ipak, "građani" nisu odustali od čuda Aguerovim pogotkom u 60. minutu najavili su veliki preokret.

Petnaest minuta kasnije rezultat je bio 2:2, kada je Mario Baloteli realizovao kontroverzni penal nad Aguerom, a u 83. minutu preokret je bio kompletiran. Argentinac je bio najsnalažljiviji u šesnaestercu posle kornera Kolarova za 3:2.

Rasplamsala se borba na 'Istlendsu', gostujuči igrači činili sve kako bi što više zadržali vreme, valjali se po terenu kad god je to bilo moguće, a frustirani igrači Sitija tražili gol koji bi ih odveo u četvrtfinale. Do njega su umalo i stigli u zadnjem napadu na utakmici, kada se golman Džo Hart našao u ulozi centarfora i glavom gađao gol Ruija Patrisija, međutim, golman Sportinga je prstima zakačio loptu i sproveo je tik pored stative.

Metalist eliminisao Olimpijakos - Dević od tragičara do heroja

Viljagra najavio veliko iznenađenje u Atini

Velika drama viđena je i u Pireju gde je u poslednjih 15 minuta Metalist stigao do daljeg plasmana eliminisavši Olimpijakos sa 1:2. Posle 1:0 u prvom meču i vođstva na početku meča koje je Grcima doneo Markano, malo je bilo onih koji su verovali da će ukrajinski predstavnik stići do preokreta.

Ta teorija je posebno delovala nemoguće kada je Marko Dević promašio penal u 77. minutu, ali je četiri minuta kasnije Viljagra izjednačio rezultat i uneo nervozu u domaći sastav. Dević je umesto tragičara postao heroj, kada je u 87. minutu ipak uspeo da zatrese mrežu Olimpijakosa i donese Metalistu veliku pobedu i najveći uspeh u evrokupovima.

Šalke je uspeo da nadoknadi minus od jednog gola protiv holandskog Tventea, a na kraju je bilo 4:1 za nemački tim, koji tako nastavlja borbu za trofej Lige Evrope.

Klas Jan Huntelar je het-trikom razveselio Gelzenkirhen, a još jedan gol pridodao je Džons, dok je gost poveo na meču golom Jansena u 14. minutu.

Atletiko iz Madrida je posle prvog meča protiv Bešiktaša imao velikih 3:1, da bi "jorgandžije" u revanšu u Turskoj bile još ubedljivije slaviviši sa 3:0 golovima Adrijana Lopeza u 26. Falkaa u 84. i Salvija u nadoknadi vremena.

Ranije danas, fudbaleri španskog Atletika iz Bilbaoa plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige Evropa, pošto su u revanš meču pobedili engleski Mančester junajted rezultatom 2:1.