Četvrtak 15.03.2012.
16:44
Vestionline, sportal.rs A

Kasalica: Ovo je debi iz snova!

Filip Kasalica verovatno će do kraja života pamtiti premijeru u dresu Crvene zvezde. Novajlija, koji je zimus stigao iz užičke Slobode, na svom prvom prvenstvenom meču pokazao je zašto je doveden na "Marakanu".

Kasalica je na meču 18. kola JSL protiv Smedereva (4:0) u igru ušao u 75. minutu, umesto Marka Vešovića, a publika i navijači osetili su energiju novog ofanzivca crveno-belih i gromoglasnim aplauzom pozdravili njegov ulazak na teren.

Odmah im je uzvratio i to kako – golom iz drugog kontakta sa loptom. Prvo je presekao napad gostiju, a onda majstorski završio akciju predriblavši golmana.

"Sve je bilo školski. Čuo sam da sam ušao u istoriju Crvene zvezde kao debitant koji je najbrže postigao gol. Presrećan sam zbog toga što sam posle nekoliko sekundi, ili minut na terenu, ušao u istoriju velikog kluba kao što je Crvena zvezda", izjavio je za Kasalica.

Kasalica je dugo bio povređen, pa je čak propustio i deo priprema u Turskoj. Ipak, pored njega samog, kao da su na njegov debi jedva čekali i navijači. Kasalica je prilikom ulaska u igru na vrlo lep način pozdravljen sa tribina našeg najvećeg stadiona.

"Povreda je sada prošlost, od prošlog utorka treniram punim intenzitetom i nadam se najboljem. Čuo sam kako su me navijači pozdravili gromoglasnim aplauzom, a ja im se ovom prilikom zahvaljujem. Nadam se da ću im zajedno sa svojim saigračima pružiti još mnogo lepih trenutaka. Ovo je za mene debi iz snova"!

Narednu utakmicu, 19. kola JSL, Crvena zvezda igra već u subotu, kada gostuje BSK-u u Borči, a sledeće srede na programu je prva utakmica polufinala Kupa Srbije sa Partizanom.

"Naporan ritam, igra se sreda-subota, ali imamo dosta kvalitetnih igrača u timu, tako da umor neće biti problem. Ne bih da komentarišem Partizan, Borča je sledeća", istakao je Kasalica na kraju razgovora.

Osim toga što je dao gol na debiju, Kasalica je protiv Smedereva iznudio i drugi penal na meču za crveno-bele u 85. minutu.