0
Nedelja 11.03.2012.
20:54

Pobeda Barselone, Mesi opet zvezda večeri

Fudbaleri Barselone savladali su na gostovanju u Santanderu ekipu Rasinga rezultatom 2:0, a oba pogotka delo su fantastičnog Lionela Mesija.

Umalo novi het-trik Lionela Mesija

Leo Mesi je ponovo bio zvezda večeri postigavši oba gola, po jedan u svakom poluvremenu, čime je došao do brojke od 50 golova u ovoj sezoni.

Prvi gol viđen je u 29. minutu, kada je Mesi sa ivice peterca iskoristio centaršut Fabregasa. U nastavku meča Barselona je rutinski čuvala lopta, a pobedu je Mesi osigurao sa penala u 56. minutu.

Barselona je sa ova tri boda osvojila ukupno 60, što je još uvek za deset manje od Reala koji je juče u Sevilji pobedio Betis rezultatom 2:3.

Treća je Valensija koja je remizirala na svojoj "Mestalji" sa Majorkom 2:2, iako su na poluvremenu imali prednost od dva gola. Kosta i Aduriz su razveselili navijače u 23. i 42. minutu, ali su u nastavku Nsue u 57. i Kasadesus u 65. minutu doneli bod gostima sa Majorke.

Fudbaleri madridskog Atletika pobedili su na svom terenu Granadu rezultatom 2:0, dok je Espanjol kod kuće deklasirao Rajo Valjekano sa 5:1.

"Jorgandžije" su u Madridu do važne pobede u borbi za Evropu došle golovima Žoaoa Mirande u prvom i Radamela Falkaa u drugom poluvremenu. Ovo je bila prva pobeda u poslednjih pet mečeva u Primeri ekipe koju vodi Dijego Simeone.

Ekipa Espanjola je na meču sa Rajo Valjekanom takođe prekinula seriju loših rezultata i to najviše zahvaljujući Nigerijcu Kaluu Učeu koji je postigao het-trik.

Njemu uz rame bio je dvostruki strelac, Brazilac Filip Kutinjo koji je u Barselonu došao na pozajmicu iz milanskog Intera.

U poslednjem meču Osasuna je pobedila 'umorni' Atletiko Bilbao sa 2:1, čime ga je preskočila na šestoj poziciji prvenstvene tabele.