0
Nedelja 11.03.2012.
00:18

Ronaldo sa dva gola približio titulu Realu

Fudbaleri Reala nastavili su svoj pohod ka novoj šampionskoj tituli, pošto su u gostima pobedili Betis rezultatom 2:3, u sklopu 27. kola španske Primere.

'Rešeta mreže' - CR9

Trener Žoze Murinjo trijumfom u Sevilji je proslavio svoj 100. jubilarni meč na klupi "kraljevskog" kluba. Real sada ima 70 bodova, što je za 13 više od najvećeg rivala iz Barselone, i šanse da se titula vrati na "Bernabeu", rastu iz kola u kolo.

Real je uspeo da savlada Betis najviše zahvaljujući najboljem igraču ekipe, Kristijanu Ronaldu koji je sa dva pogotka u 52. i 73. minutu, dovodio goste u vođstvo, a na kraju i do trijumfa. U listu strelaca upisao i Gonzalo Iguain u 25. minutu, dok su kod domaćih precizni bili Molina u 10, i Montero u 53. minutu.

U ostalim mečevima Real Sosijedad je lako izašao na kraj sa poslednjeplasiranom Saragosom sa 3:0, dok je Malaga je minimalnim rezultatom pobedila Levante.

Sporting je u Hihonu slavio protiv Sevilje, a jedini gol na meču postigao je Kastro.