0
Subota 10.03.2012.
18:28 >> 21:08h

Pobeda Čelsija, poraz Liverpula

Na mečevima 28. kola engleske Premijer lige Sanderlend je pobedio Liverpul 1:0, a istim rezultatom tri boda je zabeležio Čelsi protiv Stouka, kao i Everton protiv Totenhema. Blekburn je u gostima pobedio direktnog rivala za opstanak ekipu Vulvsa 0:2, a pobedu u nadoknadi obezbedila je Aston Vila protiv Fulama 1:0.

Izvukao "plavce" - Didije Drogba

Ekipa Čelsija slavila je minimalnim rezultatom na "Stamford Bridžu", pošto je nadigrala Stouk. Gol vredan tri boda i optimizma v.d. menadžeru Robertu di Mateu, doneo je Didije Drogba golom u 68. minutu.

Reprezentativac Obale Slonovače ovim golom je ostavio Čelsi u borbi za četvrto mesto na tabeli i kvalifikacije za Ligu šampiona, a plavci" sada imaju 49 bodova koliko i četvrtplasirani Arsenal, koji ima i utakmicu manje protiv Njukasla.

Ekipa Liverpula nastavila je sa nizom loših rezultata u okviru fudbalskog šampionata Engleske, a pobedu protiv "crvenih" na svom Stadionu "Svetlosti", upisao je Sanderlend. Jedini gol na meču postigao je Niklas Bendtner u 56. minutu.

Aston Vila je na svom "Vila Parku" uspela da u drugom minutu nadoknade pobedi Fulam sa 1:0, a gol odluke postigao je Vajman.

Važnu pobedu i tri boda u borbi za opstanak zabeležio je Blekburn Rovers i to na teškom gostovanju direktnom konkurentu za ispadanje iz najbolje lige Engleske, ekipi Vulvrehemptona sa 0:2. Oba pogotka postigao je Hoilet u 49. i 69. minutu.

Ni Mark Hjuz očito ne pomaže Kvin Park Rendžersu, pošto je ekipa pretrpela neuspeh i protiv Boltona sa 2:1. Tim sa "Ribok" stadiona ovom pobedom preskočio je upravo KPR i ostavio ga u zoni ispadanja, jer ne znaju za pobedu ni posle šest vezanih mečeva.

Domaći su došli do vođstva u 37. minutu preko Darena Pretlija, da bi Đibril Sise na samom početku drugog poluvremena anulirao zaostatak. Rezervista Ivan Klasnić našao se na pravom mestu u 86. minutu čime je overio važnu pobedu Boltonu.

Fudbaleri Evertona savladali su Totenhem na svom "Gudison parku" rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na meču viđen je 22. minutu kada je Breda Fridela savladao hrvatski internacionalac Nikica Jelavić.

Totenhem je trećim porazom u nizu praktično eliminisan iz trke za titulu i na trećem mestu ima četiri boda više od Čelsija i Arsenala.