0
Četvrtak 08.03.2012.
20:57

LE: Sporting pobedio Mančester Siti

U prvim mečevima osmije finala Lige Evrope Sporting je u Lisabonu minimalno pobedio Siti, Tvente je istim rezultatom ispratio Šalke, Atletiko je u Madridu pobedio Bešiktaš 3:1, dok je gol prednosti uspeo da ostvari i Olimpijakos i to na gostovanju ukrajinskom Metalistu 0:1.

Nije se video u Lisabonu - Serhio Kun Aguero

Fudbaleri Sportinga savladali su večeras u Lisabonu ekipu Mančester Sitija rezultatom 1:0 u prvom meču osmine finala Lige Evropa.

Jedini pogodak na meču viđen je u 51. minutu, kada je defanzivac Žandao pritrčao na odbijenu loptu od golmana Harta i iz drugog pokušaja petom postigao pogodak.

Ekipa koju vodi Roberto Manćini bila je podređana u prvom poluvremenu, ali u nastavku meča "građani" su podigli tempo i propustili nekoliko odličnih šansi. Jedan od najboljih pojedinaca bio je srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov, koji je najpre strahovito šutirao pored rašlji, a potom je centaršutem pogodio prečku.

Odličan rezultat ostvario je Atletiko koji je u Madridu pobedio turski Bešiktaš 3:1.

Ekipa Dijega Simeonea imala je furioznih prvih 45 minuta u kojem je, sa dva gola Salvija i Adrijana imala ogromnih 3:0. Međutim, domaći tim se u drugom delu nepotrebno povukao što je bivši igrač Atletika, Simao Sabrosa kaznio u 53. minutu.

Tvente je u Enšedeu pogotkom sa penala De Jonga u 61. minutu stekao minimalnu prednost protiv Šalkea, koji je u tom trenutku ostao bez isključenog Matipa, a veliku prednost stekao je i grčki Olimpijakos, koji je golom Fustera u 50. minutu pobedio Metalist u Harkovu - 0:1.

Na mečevima Lige Evrope od 21 čas - fudbaleri Atletiko Bilbaoa su nadigrali i pobedili kao gosti Mančester Junajted sa 2:3, AZ Alkmar je bio bolji od Udinezea 2:0, Valensija je ubedljivo slavila protiv PSV 4:2, dok je Standard u Liježu odigrao nerešeno sa Hanoverom 2:2.

Revanš mečevi osmine finala Lige Evropa igraće se 15. marta.