0
Nedelja 04.03.2012.
17:43

Lacio slavio u rimskom derbiju, debitantski gol Nastasića

Fudbaleri Lacija savladali su Romu rezultatom 2:1 u velikom gradskom derbiju u okviru 26. kola Serije A.

Lacio izbio na treću poziciju Serije A

Lacio je tako oba puta ove sezone, identičnim rezultatom, savladao najvećeg rivala, a do vođstva je došao golom Ernaneša već u 10. minutu sa penala. Prethodno je golman Rome Stekelenburg napravio prekršaj i dobio crveni karton kao poslednji igrač odbrane.

Samo sedam minuta kasnije Roma je odgovorila izjednačujućim golom Borinija, da bi u nastavku meča, u 62. minutu, Mauri doneo velika tri boda Laciju.

"Nebeskoplavi" su sada na trećem mestu sa 48 bodova, dva više od Udinezea, koji je kiksnuo na domaćem terenu protiv Atalante - 0:0.

Fiorentina je u nastavku slomila otpor Ćezene sa 2:0 i krenula ka sredini tabele, a strelac debitantskog pogotka u Seriji A bio je mladi Matija Nastasić.

Srpski defanzivac je tako golom nagrađen za odlične partije koje pruža ove godine. Njegovi saigrali su konačno odigrali jednu dobru utakmicu na svom terenu, a radost "ljubičastima" doneo je gostujući igrač Moras autogolom u 62. minutu, da bi Nastasić potvrdio trijumf u 74. minutu.

Fudbaleri milanskog Intera nastavili su sa agonijom, pošto su jedva izvukli bod protiv Katanije na domaćem terenu - 2:2. Imali su gosti posle prvih 45 minuta 2:0, golovima Gomeza i Iska, ali su Forlan u 70. i Milito u 79. minutu uspeli da ostave svoj tim makar na jednom poenu.

Ako ništa drugo, Inter je makar prekinuo niz od pet uzastopnih poraza u svim takmičenjima, a ovo je tek drugi bod "neroazura" u šampionatu u poslednjih sedam utakmica. Mediji navode da će gazda Masimo Morati uskoro otpuštiti Ranijerija, a za njegovog naslednika imenovati Sinišu Mihajlovića ili Valtera Zengu.

Sijena je ubedljivo savladala Kaljari rezultatom 3:0, Đenova je uspela da spase bod na jugu Italije protiv Lećea - 2:2, dok je Napoli ranije danas bio bolji od Parme u gostima sa 2:1. Golove za Napoli postigli su Laveci i Kavani.

U subotu su igrale dve prvoplasirane ekipe italijanskog šampionata, Milan je slavio ubedljivo u Palermu 0:4, dok je Juventus odigrao nerešeno s Kjevom 1:1.