0
Sreda 29.02.2012.
20:40

Jovetić srušio Island, Holandija bolja od Engleske

Sreda je bila dan za odmor od klupskog fudbala, a za provere i prijateljske mečeve fudbalskih reprezentacija u kojima je Crne Gore pobedila Island 2:1, Holandija je nadigrala Englesku 3:2, Francuska je bila bolja od Nemačke 1:2, dok su Šveđani pobedili Hrvate sa 1:3.

Fudbaleri Crne Gore odigrali su prijateljski meč sa Islandom u kojem su pobedili rezultatom 2:1 a oba gola za "đetiće" postigao je Stevan Jovetić.

Na prvi gol jednog od najboljih igrača Fiorentine čekalo se 56 minuta, a odgovorio je Finbogason u 79. minutu, pa se činilo da će Islanđani uspeti da izađu neporaženi iz ovog duela. Ipak, Jovetić je svojim drugim pogotkom obezbedio trijumf Crnogorcima u 88. minutu.

Holandija je u prijateljskom meču na Vembliju savladala Englesku sa 3:2. Gosti su poveli golom Robena u 57. minutu, a na 2:0 povisio je Huntelar dva minuta kasnije.

Prvi gol za Englesku postigao je Kejhil u 85. minutu. Domachi stižu do izjednačenja u 90. minutu golom Janga. Ipak, Holandija stiže do pobede u drugom minutu nadoknade, drugim golom Robena.

Od ostalih mečeva Srbije je odigrala nerešeno sa Kirpom 0:0, Mađarska i Bugarska su takođe remizirali 1:1, dok je Ukrajina nadigrala Izrael sa 3:2.

Najbolji fudbaler planete Lionel Mesi postigao je "het-trik" u pobedi Argentine nad Švajcarskom rezultatom 3:1, a istim rezultatom Švedska je bila bolja od Hrvatske.

Amerika je pobedila Italiju golom Dempsija, a Francuska je pobedila Nemačku rezultatom 1:2. Giru i Maluda su doneli prednost "trikolorima", a Kakau je u 90. minutu samo ublažio poraz.

Roberto Soldado postigao je tri gola u pobedi Španije nad Venecuelom od 5:0, u prijateljskoj utakmici u Malagi. Pored Soldada, kome je ovo bio prvi meč za reprezentaciju posle 2007. godine, u strelce su se upisali Andres Inijesta i David Silva, kojima je asistirao Cesk Fabregas.

Španci će ove godine braniti titulu osvojenu pre četiri godine na EP u Austriji i Švajcarskoj.