0
Nedelja 26.02.2012.
23:16

Basta strelac za Udineze, pobede Lacija i Napolija

Fudbaleri Udinezea nastavili su trku za Lacijom za mesto u Ligi šampiona naredne sezone, a strelac u trijumfu nad Bolonjom rezultatom 1:3, bio je i srpski reprezentativac Dušan Basta.

Dušan Basta polako postaje jedan od najbitnijih "šrafova u mašini Udinezea"

Basta je postigao gol za vođstvo Udinezea od 0:2 u 56. minutu, a prethodno je Di Natale sa penala u 38. doneo prednost gostima iz Udina. Bolonja je preko Konea u finišu utakmice uspela da smanji rezultat, da bi samo tri minuta kasnije Floro Flores zapečatio sudbinu Bolonjeza za konačnih 1:3.

Udineze ima 45 bodova na trećem mestu, koliko i četvrtoplasirani Lacio, ali uz bolju gol-razliku od Rimljana. Lacio je golom Miroslava Klosea u 36. minutu savladao Fiorentinu sa 1:0 i tako zadržao šanse za plasman u elitno takmičenje.

U derbiju večeri Napoli je savladao milanski Inter rezultatom 1:0, golom Ezekilja Lavecija u 59. minutu, i tako produžio seriju poraza "nero-azura" na četiri meča. Inter je sve dalje i od mesta koje vodi u Ligu Evrope naredne sezone.

U ostalim mečevima Atalanta je deklasirala Romu sa 4:1, a najviše se istakao Denis koji je postigao het-trik. Istim rezultatom Sijena je pobedila Palermo, Leće je pobedilo Kaljari na Sardiniji sa 1:2, Katanija je bila bolja od Novare sa 3:1, dok je Kjevi slavilo minimalnim rezultatom protiv Ćezene.

Prva na tabeli je ekipa Milana koja je u subotu odigrala nerešeno u derbiju sa drugoplasiranim Juventusom 1:1.