Nedelja 26.02.2012.
16:36
Vestionline, sportske.net A

Impresivan preokret ''tobdžija'' protiv Totenhema

Derbi 26. kola Premijer lige u potpunosti je opravdao očekivanja. Totenhem je vodio sa 0:2 posle pola sata igre na "Emiratima", a onda se suočio sa pravim ''uraganom'' Vengerove ekipe koja je na kraju pobdila sa 5:2.

Arsenal je u sjajnoj utakmici deklasirao gradskog rivala Totenhem rezultatom 5:2, posle pravog ''vaskrsnuća'' u finišu prvog poluvremena, kada su ''tobdžije'' najpre uspele da nadoknade zaostatak od dva gola razlike, a onda u nastavku potpuno dotukli velikog rivala.

Goleadu na ''Emirejtsu'' otvorio je Saha već posle četiri minuta igre. Odlično ga je uposlio Adebajor, a lopta je posle udarca Sahe zakačila Vermalena i prevarila Ščešnija - 0:1. Pola sata kasnije, Garet Bejl je u svom stilu protutnjao kroz odbranu Arsenala, Ščešni ga obara u svom kaznenom prostoru, a Adebajor je precizan sa bele tačke - 0:2.

Delovalo je da Arsenalu preti scenario iz Milana, ali umesto toga, Vengerova ekipa se ''podigla iz pepela''. Već do kraja prvog poluvremena bilo je 2:2. Preokret je najavio Sanja u 40. minutu, da bi samo tri minuta kasnije van Persi preciznim udarcem sa ''kapice'' šesnaesterca ajulirao prednost gostiju.

U istom stilu Arsenal je započeo i drugo poluvreme. Posle šest minuta igre u nastavku, Rosicki je doveo ''tobdžije'' u vođstvo, a završni udarac ''sparsima'' zadao je Teo Volkot sa dva gola, u 65. i 68. minutu.

Mančester Junajted pobedio Noriča u nadoknadi

Uzbuđenja je doneo i duel između Noriča i Mančester junajteda. Ekipa Aleksa Fergusona je opravdala ulogu favorita, ali je do pobede rezultatom 1:2 došla u poslednjim trenucima meča.

Pol Skols je već u sedmom minutu doneo prednost Mančesteru, posle centaršuta Nanija sa desne strane i to minimalno vođstvo gosti su zadržali sve do 84. minuta, kada je Holt uspeo da izjednači i dovede Norič na prag osvajanja boda.

Ipak, takav scenario sprečio je Rajan Gigs u drugom minutu sudijske nadoknade, kada je doneo pobedu favorizovanim gostima. Inače, Velšaninu je ovo bila jubilarna 900. takmičarska utakmica u dresu "crvenih đavola".

Junated je posle ove pobede skupio 61 bod, dva manje od vodećeg Sitija koji je u subotu pobedio Blekburn Rovers sa 3:0.