Petak 26. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Nedelja 10.01.2010.
23:56
Vestionline A

Afrički kup: Angola - Mali 4:4

Večeras je u Angoli počeo Afrički kup nacija, a domaća selekcija je protiv Malija uspela da prokocka prednost od 4:0 u poslednjih deset minuta meča.

Fudbalske reprezentacije Angole i Malija igrale su večeras u Luandi premijerni meč Kupa Afrike koji je završen bez pobednika 4:4 (2:0).

Dva gola za veliku radost domaćina postigao je Flavio u 36. i 42. minutu, a po jednom u listu strelaca upisali su se Žilberto u 67. i Manućo u 74. minutu iz penala.

Kada su svi na stadionu mislili da je gotovo, Sejdu Keita je smanjio u 79, a devet minuta kasnije u listu strelaca se upisao Fredi Kanute odličnim udarcem glavom sa desetak metara. Samo minut kasnije ponovo se u strelce upisao vezista Barselone, i to iz voleja, a u 94. minutu rezervista Mustafa Jatabare je natrčao na loptu odbijenu od golmana i doneo veliku radost Malijcima za konačnih 4:4.

Drugi meč prvog kola u Grupi A između Malavija i Alžira biće odigran u ponedeljak od 14,45 časova.

Pre spektakularne utakmice, na stadionu "11. novembar", koji je Angola izgradila za potrebe takmičenja, održano je svečano otvaranje.

Grupa A
Angola - Mali 4:4 (2:0)
Flavio 37', 42', Žilberto pen. 66', Manućo pen.74' - Keita 79', 89', Kanute 88', Jatabare 94'

Malavi - Alžir ponedeljak 14.45

Grupa B
Obala Slonovače - Burkina Faso ponedeljak 17.00

Grupa C
Egipat - Nigerija utorak 17.00
Mozambik - Benin utorak 19.30

Grupa D
Kamerun - Gabon sreda 17.00
Zambija - Tunis sreda 19.30

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
  • 2025 © - vesti online