0
Utorak 21.02.2012.
22:42

Čelsi poveo, pa primio tri gola u Napulju

Fudbaleri Napolija uspeli su večeras da preokrenu rezultat i pobede Čelsi sa 3:1 u prvoj utakmici osmini finala Lige šampiona.

Edison Kavani

Dvostruki strelac za domaći tim bio je Ezekel Laveci, a u strelce se za Napoli upisao i Edinson Kavani. Jedini gol za Čelsi, prvi u meču, postigao je Huan Mata.

Španac je u 27. minutu iskoristio grešku Paola Kanavara, koji nije dobro zahvatio loptu, i neometan sa 10 metara savladao golmana Morgana De Sanktisa.

U 38. minutu Laveci je izjednačio preciznim udarcem iz sredine sa 17 metara, dok je u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena Kavani doneo prednost italijanskoj ekipi. On je bio spretniji u duelu sa Branislavom Ivanovićem i ramenom, iz peterca posle centaršuta Gohana Ilnera sa desne strane, postigao je gol.

Bio je to Kavanijev peti pogodak u LŠ ove sezone, a 17. na poslednjih 19 utakmica.

Početak drugog poluvremena doneo je nekoliko šansi na obe strane, međutim na golu domaćeg tima siguran je bio De Sanktis, dok su igrači Napolija bili neprecizni.

Dvostruki strelac Ezekil Laveci

Na 3:1 za domaći klub povisio je Laveci u 65. minutu. Argentinac je uspeo da iz trka sa 15 metara pošalje loptu između istrčalog golmana i dvojice igrača Čelsija, pošto je prethodno Kavani iskoristio lošu reakciju Luiza, izborio se za loptu i dodao je do saigrača u napadu.

U 82. minutu Napoli je mogao do ubedljivije pobede posle odlične akcije Kavanija, Mareka Hamšika i Kristijana Mađa, ali je Ešli Kol izbacio loptu sa gol linije.

Revanš meč igraće se 14. marta u Londonu.

Ranije danas CSKA i Real Madrid igrali su u Moskvi nerešeno 1:1, dok je u prethodnim mečevima osmine finala Lige šampiona Lion kao domaćin pobedio Apoel sa 1:0, Barselona sa 3:1 bila bolja od Bajera u Leverkuzenu, Milan na svom terenu savladao Arsenal sa 4:0, a Zenit ekipu Benfike sa 3:2.

Sutra će se igrati dueli Olimpik Marselj - Inter i Bazel - Bajern.