0
Nedelja 19.02.2012.
23:45

Četiri gola Mesija u mreži Valensije

Fudbaleri Barselone deklasirali su ekipu Valensije rezultatom 5:1 u derbiju 23. kola španske Primere.

Rasterao "šišmiše" sa 'Kamp Nou' - Lionel Mesi

Gosti iz Valensije prvi su poveli preko Pijatija u devetom minutu, pa niko na "Nou Kampu" nije ni mogao da očekuje takav ubedljiv rezultatski epilog na kraju meča.

Ponovo je bljesnuo fantastični Lionel Mesi koji je sa četiri gola potpuno preokrenuo situaciju na terenu, a navijači Barselone "gurnuo" u trans.

Najbolji fudbaler sveta je tresao mrežu prvo u 22, zatim u 27. minutu, a onda i u 76. i 85. Poslednji pogodak je bio ukupno 40 na isto toliko odigranih mečeva ove sezone. Konačan rezultat postavio je Ćavi Ernandez u poslednjem minutu susreta.

Barsa posle ovog kola zaostaje 10 bodova za liderom Realom, koji je u subotu pobedio Rasing Santander rezultatom 4:0.

U ostalim mečevima Majorka je odvalila Viljareal sa 4:0, dok je Bilbao bio malo milostiviji prema Malagi 3:0. Granada je "izgranatirala" Sosijedad rezultatom 4:1, a veliku pobedu u gostima ostvario je Rajo Valjekano u veoma uzbudljivoj utakmici i pravoj goleadi na gostovanju Levanteu sa 3:5.