0
Subota 18.02.2012.
23:28

Madridski Real grabi ka tituli

Fudbaleri Reala savladali su na svom "Santjago Bernabeu" ekipu Rasinga iz Santandera rezultatom 4:0, čime su napravili zalihu od 13 bodova prednosti u odnosu na Barselonu, koja u nedelju igra svoj meč 24. kola španske Primere.

Potvrdio kvalitet - Karim Benzema

Do osme vezane pobede, Real je došao ubedljivom igrom i rezultatom. Kristijano Ronaldo je prvi zatresao mrežu gostiju u sedmom minutu, a prednost je duplirao Karim Benzema pred odlazak na odmor.

Anhel di Marija je bio precizan u 73. minutu, a ubedljivu pobedu izbranika Žozea Murinja potvrdio je Benzema, svojim drugim golom na meču u 90. minutu.

Real sada ima 13 bodova više od drugoplasirane Barselone, koja u nedelju u derbiju kola dočekuje Valensiju.

U ostalim utakmicama Hetafe i Espanjol su podelili bodove 1:1, dok je Sevilja pobedila kod kuće ekipu Osasune sa 2:0.

Domaća ekipa je večeras do bodova došla pogocima Garija Medela u 16. i Pjotra Trohovskog u 90. minutu, a srpski internacionalac iz redova Osasune, Dejan Lekić igrao je u prvom poluvremenu, da bi ga na početku drugog dela zamenio Lamah.