1
Nedelja 12.02.2012.
23:53

Ronaldo odveo Real na deset razlike

Fudbaleri Real Madrida savladali su Levante na "Santijago Bernabeu" rezultatom 4:2 u meču 23. kola španske Primere, čime su pobegli najbližem pratiocu Barseonu na verovatno nedostižnih 10 bodova.

Opet het-trik Kristijana Ronalda

Junak je trostruki strelac Kristijano Ronaldo, prvi sa penala u 45. minutu, a potom je u 50. i 57. doneo svom timu prednost od 3:1. Prethodno je Kabral u 5. minutu doneo iznenađujuću prednost Levanteu.

Aruna Kone je u 63. smanjio na 3:2, a konačan ishod postavio je Karim Benzema u 66. minutu.

Real sada ima 58 bodova, dok se Barselona, posle dva gola Lekića, i poraza na gostovanju Osasuni 3:2, nalazi na drugom mestu sa 48 poena.

Od ostali mečeva 23. kola izdvajamo ubedljivu pobedu Valensije protiv Hihona 4:0, Viljareal je savladao Granadu sa 3:1, Malaga je bila bolja od Majorke 3:1, a najveće iznenađenje priredila je poslednjeplasirana Saragosa pobedom na gostovanju Espanjolu rezultatom 0:2.