Subota 11.02.2012.
21:48
Vestionline, Press A

Lekić sa dva gola srušio Barsine snove o tituli

Srpski fudbaler Dejan Lekić postigao je dva gola u pobedi Osasune nad aktuelnim šampionom Barselonom rezultatom 3:2 u meču 22. kola španske Primere.

Cepa samo Barsinu mrežu - Dejan Lekić

Nekadašnji igrač Crvene zvezde, a sada centarfor Osasune Dejan Lekić najpre je bio precizan u četvrtom minutu na asistenciju Raula Garsije, da bi u 22. minutu iskoristio centaršut Sehuda i rutinski se "ušunjao" u petercu ispred statičnih Pikea i Pujola i po drugi put savladao golmana Viktora Valdeza, tako da je Osasuna na odmor otišla sa iznenađujuća dva gola prednosti.

Inače, Lekić je pre tačno mesec dana takođe bio strelac protiv Barselone, ali su Katalonci tada uspeli da preokrenu rezultat i slave sa 2:1. Lekiću je večeras bio treći pogodak u Primeri, a zamenjen je uz ovacije u 70. minutu.

Na startu drugog dela igre Gvardiola je u igru uveo Telja i Kuenku, dok su Ćavi, Inijesta i Fabregas i dalje sedeli na klupi. Samo pet minuta u nastavku meča Barselona ipak uspeva da postigne gol. Huenka je sjajno prošao po strani, uputio centaršut, a Aleksis Sančes uspeva da savlada golmana Fernandesa.

Kada se činilo da se Barselona polako ali sigurno vraća u meč, Osasuna je posle još jedne greške Katalonaca u odbrani, ponovo došla do dva gola prednosti. Strelac je bio Raul Garsija u 57. minutu, kojem je to bio peti pogodak u sezoni.

Gvardiola tek u 70. minutu reaguje i u igru ubacuje Fabregasa. Samo tri minuta kasnije, upravo posle sjajne asistencije bivšeg kapitena Arsenala, Barselona preko Telja smanjuje na 3:2. U nastavku se praktično igralo u šesnaestercu domaćina, a Barselona je uspela da postigne i treći gol, ali je on u 82. minutu, posle sumnjivo dosuđenog ofsajda, poništen Mesiju.

Barselona se praktično ovim porazom oprostila od odbrane titule, jer ukoliko Real u nedelju pobedi na svom stadionu Levante, otići će na 10 bodova prednosti.