0
Subota 11.02.2012.
19:05 >> 21:34h

Bajern i Dortmund nastavili trku za šampiona

Fudbaleri Borusije Dortmund i Bajern Minhena pobedili su svoje rivale u 21. kolu nemačkog prvenstva i ostali su na vrhu tabele sa dva boda razlike u korist aktuelnih šampiona.

"Milioneri" ne puštaju vrh tabele

Vodeća Borusija je golom Šinjija Kagave u 45. minutu savladala gostujući Bajer Leverkuzen, dok je minhenski Bajern, takođe kao domaćin bio bolji od ekipe Kajzerslauterna rezultatom 2:0. Strelci za Bavarce bili su Mario Gomez u 6. i Tomas Miler u 30. minutu.

Prvi je Dortmund sa 46 bodova, Bajern ima dva boda manje, a treća je Borusija iz
Menhengladbaha koja je pobedom na svom terenu protiv Šalkea 3:0, preskočila direktnog protivnika na tabeli.

Borusija je povela golom svog najboljeg fudbalera Marka Rojsa u 2. minutu, na 2:0 povećao je Mike Hanke u 15, dok je konačnih 3:0 postavio Arango u 32. minutu.

Verder je u Bremenu golom Marko Arnautovića u 90. minutu uspeo da izjednači protiv gostujućeg Hofenhajma, koji je vodio od 4. minuta pogotkom Janika Vestergarda.

Isti rezultat bio je i u Majncu, gde je istoimeni tim igrao sa Hanoverom 1:1.

Domaćin je vodio od 7. minuta golom Mohameda Zidana, a u 89. je izjednačio Artur Sobijeh, koji je ušao u igru četiri minuta ranije.

Štutgart je sa ubedljivih 5:0 na svom terenu porazio Hertu iz Berlina. Trostruki strelac u tom meču bio je Martin Harnik, a golove su postigli još Vedad Ibišević i Šinji Okazaki. Gosti su od 30. minuta ostali bez isključenog Andreasa Otla.