0
Subota 04.02.2012.
16:27 >> 20:36h

"Tobdžije" uništile Blekburn, pobeda Sitija

Fudbaleri Arsenala pobedili su u Londonu ekipu Blekburna sa 7:1 u utakmici 24. kola prvenstva Engleske.

Het-trik Robina van Persija

Trostruki strelac za domaći tim bio je kapiten Robin van Persi, u 2, 38. i 62. minutu. Dva gola postigao je Aleks Okslejd Čemberlejn u 40. i 54, a po jedan Mikel Arteta u 51, i povratnik u klub Tjeri Anri, koji je bio strelac u drugom minutu sudijske nadoknade utakmice.

Jedini gol za goste dao je Morten Gamst Pedersen u 32. minutu iz slobodnog udarca. Reprezentativac Srbije Radosav Petrović odigrao je ceo meč za ekipu Blekburna. Gosti su od 43. minuta igrali sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio odbrambeni igrač Gael Give zbog starta sa dve noge nad Robinom van Persijem.

Lider šampionata Mančester Siti ponovo ima tri boda prednosti u odnosu na Junated, pošto je kao domaćin pobedio ekipu Fulama rezultatom 3:0.

"Građani" su bili apsolutno bolji, a takvu igru krunisali su golom iz penala preko Aguera u 10. minutu, da bi već u 30. prednost bila udvostručena autogolom Bairda. Konačan ishod postavio je Edin Džeko u 72. minutu, a odličnu partiju pružili su Aleksandar Kolarov i Stefan Savić koji su bili u startnoj postavi Sitija.

Fudbaleri Vulverhemptona prekinuli su niz od devet mečeva bez trijumfa, i to preokretom na gostovanju Kvins Park Rendžersu 1:2. Nakon gola Zamore i vođstva domaćina u Londonu, Vulvsi su u drugom poluvremenu iskoristili isključenje Sisea i golovima Džarvisa u 46. i Dojla u 71., uspeli da stignu do velike pobede.

Sanderlend je nastavio sjajan niz odličnih rezultata od kako ih je preuzeo Martin O'Nil. "Crne mačke" su slavile u gostima Stouku, koji je od 45. minuta ostao bez isključenog Roberta Huta. Gol za pobedu postigao je Meklin u 60. minutu.

Norič je pobedio Bolton sa 2:0, Svonsi je nadigrao VBA u Birmingemu rezultatom 1:2, dok su Vigan i Everton podelili bodove 1:1.