0
Sreda 01.02.2012.
00:45

Everton zaustavio Siti, Junajted sustigao

Na mečevima 23. kola engleske Premijer lige, lider mančester Siti poražen je na gostovanju Evertonu sa 1:0, a Mančester Junajted se pobedom nad Stoukom rezultatom 2:0 poravnao na vrhu tabele sa gradskim rivalom.

Fudbaleri Evertona pobedili su ekipu Mančester sitija rezultatom 1:0 u 23. kolu Premijer lige, i tako napravili veliko iznenađenje. Odlučujući pogodak za "plavi" tim iz Liverpula postigao je nekadašnji igrač Mančester Junajteda Daren Gibson u 60. minutu meča.

Prvi deo meča na "Gudison Parku" završen je bez golova, a najinteresantniji deo je zbio se u finišu, kada se navijač Evertona vezao za gol, pa je sudija morao da produži prvo poluvreme.

Kiks "građana" iskoristio je gradski rival Mančester junajted koji je rutinski pobedio Stouk i izjednačio se na tabeli sa izabranicima Roberta Manćinija. Golove su postigli Berbatov u 38, i Ćićarito u 53. minutu.

Treći je i dalje Totenhem koji je pobedio Vigan sa 3:1 uz dva gola Bejla i jedan Modrića, a četvrti je Čelsi koji je opet podelio bodove na gostovanju Svonsiju 1:1.

Pobedu je ostvario i Liverpul i to na gostovanju Vulvsima rezultatom 0:3. Golove su dali Kerol, Belami i Kajt.

Svonsi - Čelsi 1:1 (1:0)