0
Ponedeljak 16.01.2012.
00:05

Barsa dobila Betis i održala korak sa Realom

Fudbaleri Barselone savladali su Betis rezultatom 4:2 u poslednjem meču 18. kola španske Primere.

Sprečili iznenađenje na "Kamp Nou" - igrači Barselone

Katalonski tim je već posle 12 minuta imao prednost od 2:0, golovima Ćavija i Mesija, ali je do 52. minuta Betis priredio iznenađenje i došao do izjednačenja golovima Rubena Kastra i Roke Santa Kruza.

Ključni momentat meča desio se u 71. minutu, kada je isključen igrač gostiju Mario, nakon čega je Aleksis Sančez doneo novu prednost Barsi - 3:2. U finišu meča Mesi je drugim golom, sa penala, overio trijumf aktuelnog prvaka.

Barselona ima 41 bod, pet manje od lidera Reala iz Madrida, koji je u subotu savladao Majorku na gostovanju sa 1:2.

Iako je domaćin imao prednost na kraju prvog poluvremena, gosti iz Madrida su u 72. minutu poravnali preko Iguaina, a onda je Kaljehon u 85. minutu doneo pobedu izabranicima Žozea Murinja.