0
Subota 14.01.2012.
18:20

Skols vratio Junajted na vrh

Na mečevima 21. kola engleske Premijer lige Mančester Junajted je ubedljivo savladao Bolton sa 3:0, dok je korak sa liderima izgubio Totenhem koji je odigrao nerešeno sa Vulvsima 1:1. Čelsi je minimalno slavio protiv Sanderlenda 1:0, Liverpul je odigrao bez golova s Stoukom, a pobedu je zabeležio Blekburn protiv Fulama 3:1.

Pol Skols i Majkl Kerik tresli su mrežu Boltona

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su na domaćem terenu ekipu Boltona rezultatom 3:0, čime su se ponovo bodovno poravnali sa vodećim Sitijem, ali "građani" imaju utakmicu manje.

Izabranici Aleksa Fergusona poveli su 45 minutu preko iskusnog Pola Skolsa. Inicijativu su "crveni đavoli" krunisali sa još dva pogotka u drugom delu igre. Strelci za ekipu sa "Old Traforda" bili su Dani Velbek u 74. minutu, odnosno Majkl Kerik sedam minuta pre kraja susreta.

Trećeplasirani Totenhem je odigrao samo nerešeno protiv Vulverhemptona 1:1, čime je zaostao dva boda u odnosu na vodeće ekipe iz Mančestera. Gosti su poveli golom Flečera u 22. minutu, a poravnao je Luka Modrić u 51.

Čelsi je pobedio Sanderlend golom Frenka Lamparda, a posle fantastičnih "makazica" Toresa koji je pogodio prečku, dok je Liverpul ponovo zakazao na svom "Enfildu" odigravši samo 0:0 protiv Stouka.

Značajnu pobedu u borbi za opstanak zabeležio je Blekbun Rovers protiv Fulama sa 3:1, i to sa igračem manje, jer je u 21. minutu isključen Jakubu Ajekbeni.

Domaćin na "Ivud Parku" je poveo preko Pedersena u 45, a početkom drugog dela upisao se Dejvid Dan. Bivši igrač Roversa Demijen Daf smanjio je na 2:1, ali je Argentinac Formika doneo tri boda Blekburnu, koja su ih izvukla iz zone ispadanja.

U ostalim mečevima Norič je trijumfovao kao gost VBA rezultatom 1:2, dok su Aston Vila i Everton prijateljski podelili bodove 1:1.