0
Ponedeljak 09.01.2012.
00:06

Barselona kiksnula u gradskom derbiju

Na meču 18. kola španske Primere Barselona je odigrala nerešeno u gradskom derbiju protiv Espanjola 1:1, čime je ugrozila svoju poziciju u borbi za titulu, pošto sada njen zaostatak za Realom iznosi pet bodova.

Fabregasov pogodak nije bio dovoljan za pobedu

Barselona je u gradskom derbiju povela u 16. minutu golom Seska Fabregasa, i sve do 86. minuta činilo se da će ubeležiti tri boda, ali je onda rezervista Alvaro Vaskez postigao izjednačujući pogodak.

Katalonci sada zaostaju pet bodova za vodećim madridskim Realom koji je u subotu bio ubedljiv protiv Granade sa 5:1.

Ekipa Rajo Valjekana kao domaćin savladala je Sevilju sa 2:1. Miku je pred odlazak na odmor doveo domaće u vođstvo, da bi u 52. minutu bivši napadač Espanjola Raul Tamudo udvostručio prednost. Pola sata kasnije defantivac gostiju Eskude vratio je nadu Sevilji, ali je do kraja ostalo 2:1.

Valensija je došla na Madrigal kao favorit protiv posrnulog Viljareala, ali na kraju je bilo nerešeno 2:2. Poveo je Viljareal golom Rubena u 14. minutu a na 2:0 povisio je Gonzalo četiri minuta kasnije. Valensija je posle gola Fegulija u 41. minutu moglo odmah i da izjednači, ali to se desilo tek u 87. minutu kada je Aduriz bio precizan.