Nedelja 08.01.2012.
15:10
Beta A

Basta strelac u pobedi Udinezea, dva gola Jovetića

Fudbaleri Udinezea pobedili su danas na svom terenu Čezenu sa 4:1, u 17. kolu italijanske Serije A, a strelac trećeg gola za domaćina bio je srpski internacionalac Dušan Basta.

Dušan Basta

Udineze je poveo već u prvom minutu golom najboljeg strelca tima Antonija Di Natalea, a na 1:1 izjednačio je Brazilac Eder u 39.

Novu prednost timu iz Udina doneo je Kvadvo Asamoa u 54. minutu, a gosti su sedam minuta kasnije ostali bez Mauricija Laura koji je dobio direktan crveni karton.

Basta je svoj gol postigao u 75, a konačnih 4:1 za Udineze postavio je svojim drugim golom Di Natale u 82. minutu. Povremeni reprezentativac Srbije odigrao je ceo meč za Udineze.

Fudbaleri Milana i Juventusa zadržali su čelne pozicije posle 17. kola Serije A, nakon trijumfa nad Atalantom, odnosno Lećeom.

Milan je slavio u Bergamu protiv Atalante 2:0, golovima Ibrahimovića sa penala i Boatenga, dok je Juventus minimalno slavio protiv Lećea 1:0, strelac Matri.

Ubedljiv trijumf ostvarila je Fiorentina u gostima protiv Novare 3:0, a dva gola delo su Stevana Jovetića, jedan iz penala, dok se upisao i Montolivo.

Toti je sa dva gola iz penala doneo trijumf Romi nad Kjevom 2:0, dok je Kaljari savladao Đenovu rezultatom 3:0.

U poslednjem meču dana Napoli je kao gost savladao Palermo sa 1:3. Strelaci su bili Pandev, Kavani i Hamšik, dok se za domaće upisao Mikoli.

U subotu su ubedljivo trijumfovali Sijena nad Lacijom 4:0, odnosno Inter nad Parmom 5:0.