1
Sreda 04.01.2012.
23:31

Njukasl deklasirao Mančester Junajted

Fudbaleri Mančester Junajteda doživeli su ubedljiv poraz u 20. kolu Premijer lige, pošto su na "Sent Džejms parku" izgubili od ekipe Njukasla rezultatom 3:0.

Postigao više od pola golova Njukasla ove sezone (15 od 29) - Demba Ba

Golove za "svrake" postigli su najbolji strelac ekipe Demba Ba koji je odlično reagovao u 33. minutu i tako 15. put ove sezone zatresao mrežu protivnika, Kabaje u 48. minutu fantastičnim udarcem i slobodnjaka i Fil Džouns, koji je u 90. minutu zatresao svoju mrežu nakon nesporazuma sa rezervnim golmanom Lindegardom.

Ovo je bio drugi vezani, a treći ukupni poraz ekipe Aleksa Fergusona, koja sada ima tri boda manje od lidera Mančester sitija, jer su "građani" slavili u jučerašnjem derbiju protiv Liverpula 3:0.

U drugom meču večerašnjeg programa desilo se još jedno iznenađenje, pošto je do danas poslednjeplasirani Bolton dobio Everton na "Gudison parku" sa 1:2.

Domaće "karamele" su povele spektakularnim golom svog golmana Tima Hauarda u 63. minutu, ali su gosti u narednih 15 minuta preko Ngoga i Kejhila uspeli da prirede potpuni preokret, koji ih je pomerio sa poslednjeg mesta tabele.