0
Utorak 03.01.2012.
23:11

Siti ubedljiv protiv Liverpula

Fudbaleri Mančester sitija ubedljivo su savladali Liverpul rezultatom 3:0 u derbiju 20. kola Premijer lige Engleske. Totenhem je minimalno slavio protiv VBA čime je ostao u borbi za titulu, dok je Sanderlend kao gost deklasirao Vigan sa 1:4.

Dominirao sredinom terena - Jaja Ture

Mančester Siti je do prednosti protiv Liverpula doveo Kun Aguero u 10. minutu, a najveći krivac sa gol bio je golman Pepe Reina kojem je lopta prošla kroz ruke. Prednost je duplirao najbolji igrač meča Jaja Ture u 34. minutu, kada je centaršut iz kornera sproveo u mrežu.

Konačan ishod postavio je Džejms Milner 15 minuta pre kraja sa penala. Prethodno je Škrtel oborio Jaja Turea u kaznenom prostoru. Interesantno, da su "građani" samo minut ostali sa igračem manje jer je dva žuta kartona dobio Garet Beri.

U preostalim utakmicama, Totenhem je minimalcem protiv Vest Bromviča 1:0, strelac Džermejn Defo u 63. minutu, došao na samo tri boda iza drugoplasiranog Mančester junajteda.

Sanderlend je pregazio Vigan u gostima 4:1 potvrdivši da izlazi iz krize nakon dolaska Martina O'Nila na klupu ekipe. "Crne mačke" su sada 10. na tabeli.

U ponedeljak je Čelsi trijumfovao na gostovanju Vuvlsim 1:2, a Arsenal je istim rezultatom izgubio od Fulama na "Krejven Kotidžu". U sredu se igraju poslednje dve utakmice Everton dočekuje Bolton, dok Njukasl igra protiv Mančester junajteda.