0
Subota 31.12.2011.
16:28

Blekburn srušio Junajted na "Old Trafordu"

Fudbaleri Blekburna priredili su veliko iznenađenje u 19. kolu Premijer lige, pošto su na 'Old Trafordu' izvojevali veliku pobedu od 3:2 protiv šampiona Mančester junajteda.

Proslavio rođendan porazom od poslednjeg tima Premijer lige - Aleks Ferguson

Fudbaleri Blekburna pokvarili su rođendan ser Aleksu Fergusonu, pošto su kao gosti na "Teatru snova" pobedili Mančester junajted sa 2:3. Iako je škotski trener pre meča najavio da ima želju da ostane još tri godine na klupi "crvenih đavola", dobre vesti pomutila je ekipa koju mnogi već vide u Čempionšipu.

Strelci za Blekburn bili su Jakubu iz jedanaesterca u 16. i u 51, kao i Henli u 80. minutu, dok je oba gola za Junajted postigao Berbatov u 52. i 62. minutu.

Srpski reprezentativac Radosav Petrović odigrao je celu utakmicu za Blekburn, koji uprkos velikoj pobedi u Mančesteru i dalje drži pretposlednje mesto na tabeli.

Mančester Junajted je ostao na drugom mestu Premijer lige sa 45 bodova, dok je lider Mančester Siti koji ima isti broj bodova, ali i priliku da stekne prednost jer sutra igra protiv Sanderlenda.

Ništa bolje od Junajteda nije prošao ni Čelsi koji je u Londonu poražen od Aston Vile rezultatom 3:1. Poveli su "plavci" preko Didijea Drogbe iz penala u 23. minutu, ali su Ireland, Petrov i Bent preokrenuli rezultat i timu iz Birmingema doneli peti trijumf u sezoni.

Ni trećeplasirani tim Premijer lige, Totenhem, nije uspeo da zabeleži pobedu u 19. kolu. "Pevci" su vodili protiv Svonsija u gostima sve do 84. minuta, kada je Sinkler postavio konačnih 1:1.

Kikseve vodećih ekipa Premijer lige iskoristio je Arsenal pobedom nad KPR od 1:0. Jedini gol na meču postigao je Robi van Persi u 60. minutu meča.