0
Utorak 27.12.2011.
18:10 >> 22:44h

Vulvsi uzeli bod Arsenalu i bez isključenog Milijaša

Fudbaleri Arsenala i Vulvsa odigrali su u Londonu nerešeno rezultatom 1:1 u 18. kolu engleske Premijer lige.

Nije zaslužio isključenje - Nenad Milijaš

Pogodak za Arsenal postigao je Žervinjo u 8 minutu, a za Vulverhempton strelac je bio Flečer u 38 minutu, kada je posle velike gužve uz dosta sreće pogodio mrežu.

U nastavku susreta domaći tim je imao nekoliko ozbiljnih šansi, ali ih nije iskoristio, pa su Vulvsi koji se bore za opstanak, ipak stigli su do jednog boda, iako su poslednjih 20 minuta, imali igrača manje zbog isključenja Nenada Milijaša.

Naime, srpski reprezentativac je napravio prekršaj nad Mikaelom Artetom za jedva i žuti karton, ali je sudija pokazao direktan crveni. Ipak, Vulvs predvođen sjajnim golmanom, izdržao je do kraja meča i zaluženo napustio "Emirate" neporažen.

Menadžer Vulverhemptona Mik Mekarti izjavio je posle remija da srpski fudbaler Nenad Milijaš nije startovao na Mikela Artetu toliko oštro da bi bio isključen.

"Po meni je Milijaš nepravedno isključen jer prilikom starta nije uradio ništa problematično. Nije on takav tip igrača koji bi igrao "na ivici". Zato me najviše brine što ćemo biti okarakterisani kao prljava ekipa, a nismo takvi. Žalićemo se i nadam se da će i sudija uvideti da je pogrešio. Ne vidim zašto je Milijaš poslat u svlačionicu kad je njegova noga bila na lopti", rekao je Mik Mekarti posle meča.

Arsenal je ostao na petom mestu sa 33 boda, propustivši veliku šansu da dospe na treću poziciju eventualnom pobedom. Sa druge strane, Vulvsi su sa 16 bodova pomerili iz zone ispadanja.

Prvo mesto na tabeli dele dva Mančestera, jer je Junajted juče ubedljivo pobedio Vigan 5:0, dok je Siti odigrao nerešeno u Birmingemu protiv ekipe VBA 0:0.

Kasnije večeras Svonsi i KPR su odigrali nerešeno 1:1, dok je Totenhem na gostovanju nadigrao Norič rezultatom 0:2. Oba gola postigao je fantastični Geret Bejl, pa je Totenhem sačuvao treću poziciju sa 38 bodova.