0
Sreda 21.12.2011.
20:30 >> 23:01h

Juventus bod u Udinama, Napoli razbio Đenovu

Fudbaleri Juventusa remizirali su večeras bez golova sa domaćim Udinezeom u utakmici zaostalog prvog kola Serije A i sada ponovo dele vodeću poziciju na tabeli sa Milanom.

Reprezentativac Slovenije i golman Udinezea - Samir Handanović

Iako nije bilo golova na stadionu 'Friuli', gledaoci su mogli da vide zanimljivu utakmicu u kojoj je, Juventus imao inicijativu i stvorio više prilika, ali nije uspevao da savlada odličnog golmana Samira Handanovića.

Juventus sada deli prvo mesto sa Milanom, koji je u utorak pobedio Kaljari na Sardiniji rezultatom 0:2. Obe ekipe su skupile po 34 boda, ali "roso-neri" imaju bolju gol razliku. Treći je Udineze koji ima 32 osvojena boda.

Ekipa Lacija je na četvrtom mestu sa 30 bodova, pošto je propustila priliku da na svom terenu savlada Kjevo 0:0, dok je peti Napoli koji je večeras na spektakularan način na svom terenu deklasirao Đenovu rezultatom 6:1.

Izabranici Valtera Macarija su na stadionu 'San Paulo' sve završili u prvih 25 minuta, nakon kojih su vodili sa 3:0. Posebno se istakao dvostruki strelac Kavani, a reprezentativac Srbije Boško Janković je u 40. minutu zamenio Andreu Karaćola.

Milanski Inter je na svom terenu napravio preokret i savladao Leće sa 4:1. Strelci za domaćina bili su Dijego Milito, Kambijaso, Pacini i Alvarez.

Roma je u Bolonji zabeležila i drugu pobedu zaredom i to rezultatom 0:2. Pogotke za "vučicu" postigli su Rodrigo Tadei i Pablo Osvaldo, a Bolonja je od 77. minuta igrala bez isključenog Danijelea Portanove.

Sreda, 21. decembar:

Udineze - Juventus 0:0
Atalanta - Ćezena 4:1 (3:1)
(Denis 17. penal, Marilungo 18, 44, Peluzo 71 - Kandreva 12)
Bolonja - Roma 0:2 (0:2)
(Tadei 17, Osvaldo 40)
Inter - Leće 4:1 (1:1)
(Pacini 34, Milito 49, Kambijaso 73, Alvarez 82 - Murijel 20)
Lacio - Kjevo 0:0
Napoli - Đenova 6:1 (4:1)
(Kavani 12, 24, Hamšik 17, Pandev 45, Gargano 49, Zuniga 80 - Horkera 27)
Novara - Palermo 2:2 (0:1)
(Macarini 77, Rigoni 84 - Ludi 20. autogol, Bertolo 74)
Parma - Katanija 3:3 (3:1)
(Modesto 5, Bijabijani 23, Flokari 44 - Almiron 21, Lodi 74. penal, Katelani 85)