0
Nedelja 18.12.2011.
17:18 >> 22:55h

Juventus ponovo prvi, Roma slavila u Napulju

Fudbaleri Juventusa su slavili u 15. kolu italijanske Serije A i tako ponovo zaseli na čelo tabele, Inter ostvario nov trijumf, pa su Dejan Stanković i drugari na petom mestu italijanskog šampionata, a sjajnu pobedu zabeležila i Roma i to na teškom gostovanju u Napulju 1:3.

Pepe

Kada je Pepe u 4. minutu, zaboravljen na drugoj stativi, postigao vodeći gol za Juventus, činilo se da će “stara dama” da deklasira Novaru, ali je potom usledila serija promašaja i sve je bilo otvoreno za obe ekipe.

Ipak, u finišu meča Kvaljarela je uspeo glavom da savlada golmana Ujkanija, pa je "Arena" odahnula, a Juventus se pobedom od 2:0 vratio na čelnu poziciju Serije A. Miloš Krasić nije bio ni na klupi za rezervne igrače.

Drugi je i dalje Milan koji je u subotu savladao Sijenu sa 2:0, dok je treći Udineze koji je večeras odigrao nerešeno protiv Lacija u Rimu 2:2. Njihov gradski rival ostvario je odličan rezultat, pošto je trijumfovao na teškom gostovanju u Napulju rezultatom 1:3.

Inter je nastavio sa pobedama, petu u šest utakmica zabeležili su u Ćezeni 0:1. Napadači poste, ali bodove je doneo Ranokija. On je iskoristio centaršut Maikona i matirao Antoniolija. Stanković je ušao u igru u samom finišu umesto Milita.

Katanija je savladala Palermo sa 2:0, a gosti koji su očajni na strani najverovatnije će promeniti trenera. Lodi je sjajnim golom načeo goste, da bi Maksi Lopez sa penala, koji je nad njim i napravljen potvrdio pobedu "Slonova" uz ovacije na stadionu "Masimino".

Đenova je slavila sa 2:1 protiv Bolonje, a Boško Janković je ušao tek u nastavku.

Leće je priredio preokret u Parmi 2:3, ali ipak nije sačuvao pobedu. Dvostruki strelac bio je iskusni Di Mikele, a domaće je spasao poraza Galopa u 93. minutu. Tomović nije bio u kombinaciji za tim.