1
Nedelja 18.12.2011.
13:27

Barselona šampion sveta!

Kao što se i očekivalo fudbaleri Barselone okitili su se titulom najbolje ekipe na svetu, pošto su u finalu u japanskoj Jokohami pobedili brazilski Santosa sa ubedljivih 4:0. Leo Mesi matirao je Rafaela Kabrala u 17. i 82, Ćavi u 24, a Sesk Fabregas u 45. minutu.

Izabranici trenera Pepa Gvardiole su već u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika jer su Santosu zabili tri gola.

Barselona je vrlo brzo nametnula svoj stil igre koji je krunisam već u 17. minutu kada je Mesi na sjajan način lobovao golmana protivničke ekipe za 1:0.

Barsa je posle nekoliko minuta duplirala svoju prednost kada je Ćavi, posle izrađene akcije, lagano loptu smestio u mrežu, a tačka na meč je stavljena već na samom kraju prvog poluvremena kada je posle dobrog napada svog tima, Fabregas dobro ispratio igru i jedan odbitak lagano smestio iza leđa golmana Santosa.

U nastvku meča fenomenalni Mesi je svoju odličnu partiju krunisao drugim golom za 4:0, a je katalonska ekipa samo rutinski privela meč kraju.

Katalonci su osvojili SP i 2009. godine, savladavši argentinski Estudijantes 2:1 posle produžetaka, dok su 2006. poraženi u finalu od brazilskog Internasionala (0:1).

Treće mesto na prvenstvu osvojila je ekipa Al Sada koja je, posle uzbudljive penal završnice, savladala japansku Kašivu. Rezultat posle 90 minuta bio je 0:0, posle penala 5:3.

Nedelja 18.12.2011. 13:56
I to vrlo lagano kao na laksem treningu, uz posed lopte od preko 70%. Makar je bilo dosta lepih poteza iako rezultatski nije bilo dileme.