0
Nedelja 18.12.2011.
00:17

Realovih šest komada u Sevilji

U derbi utakmici 17. kola španske Primere madridski Real je kao gost deklasirao Sevilju sa 6:2.

Het-trik u Sevilji - Kristijano Ronaldo

Utakmicu odigranu na "Sančez Pishuanu" obeležio je sjajni Portugalac, Kristijano Ronaldo koji je postigao tri gola, ali i Argentinac Anhel Di Marija koji je postigao jedan gol, a namestio dva. U strelce su se još upisali Hoze Kaljehon i Hamit Altintop.

Obe ekipe utakmicu su završile sa igračem manje, jer je u 45. minutu isključen Pepe, dok je kod domaćina, Manu del Moral u 74. minutu, morao van.

Događaj koji je obeležilo susreta desio se u 87. minutu, kada je Altintop golom overio ubedljivo pobedu, a trener Žoze Murinjo se tome najpre beskrajno obradovao, a onda je napustio teren i kroz tunel otišao u svlačionicu, ne sačekavši kraj meča.

Fudbaleri Atletika iz Bilbaa pobedili su na svom terenu Saragosu sa 2:1. Domaćin je poveo golom Markela Susaete u 7. minutu, a onda je Havi Martinez napravio penal i dobio crveni karton. Leandro Poncio je iskoristio jedanaesterac i izjednačio rezultat, a onda je igrač Saragose Mauro Lancaro isključen u 70. minutu zbog drugog žutog kartona.Pobedu Atletiku doneo je Gaizka Torkero tri minuta pre kraja.

Hetafe je preokrenuo rezultat u gostima protiv Majorke i pobedio sa 1:2, a Espanjol je istim rezultatom pobedio Sporting u Hihonu.

Subota, 17. decembar:
Majorka - Hetafe 1:2 (1:2)
(Ramis 10 - Barada 28, 44)
Sporting Hihon - Espanjol 1:2 (0:1)
(Baral 60 - Bifuma 2, Garsija 84)
Atletik Bilbao - Saragosa 2:1 (1:1)
(Laskurain 7, Tokero 87. - Poncio 22. penal)
Sevilja - Real Madrid 2:6 (0:3)
(Navas 69, Negredo 90 - Ronaldo 10, 41, 85. penal, Kaljehon 37, Di Marija 66, Altintop 89)