0
Subota 17.12.2011.
22:52

Jovetić izvukao bod u Firenci, pobeda Milana

Na mečevima 15. kola italijanske Serije A ekipa Milan je lako izašla na kraj sa Sijenom 2:0, Kjevo je istim rezultatom savladao Kaljari, dok je Fiorentina golom Stevana Jovetića izvukla bod protiv gostujuće Atalante 2:2.

Fudbaleri Milana savladali su Sijenu rezulatom 2:0 u 15. kolu italijanske Serije A.

"Rosoneri" su se dosta mučili tokom prvog poluvremena, ali je u nastavku Antonio Noćerino u 55. minutu postigao gol za domaćina, a onda je u 63. golman Sijene Željko Brkić napravio prekršaj za penal nad Pronsom Boatengom, a siguran izvođač najstrožije kazne bio je Zlatan Ibrahimović za konačnih 2:0.

Istim rezultatom završen je i meč između Kjeva i Kaljarija, a strelci za "leteće magarce" bili su Tereo u 35. i Sardo u 57. minutu meča.

Ekipa Fiorentine je na svom stadionu remizirala protiv Atalante rezultatom 2:2.

Iako je domaćin vodio golom Đilardina sve do 81. minuta, gosti su za samo pet minuta napravili totalni preokret preko Masijela i Denisa.

Ipak, novi debakl "ljubičastih" za koje je igrao i Matija Nastasić, sprečio je crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić, koji je u 89. minutu postigao gol i doneo bod Fiorentini. 'Viola' i posle odlaska trenera Siniše Mihajlovića i dolaska Delija Rosija ne igra ništa bolje i zauzima tek 14. poziciju.