0
Subota 17.12.2011.
20:32

Vigan otkinuo bod Čelsiju

Fudbaleri Čelsija osvojili su jedan bod na gostovanju Viganu, pošto je meč završen bez pobednika 1:1, pa se "plavci" iz Londona ponovo udaljavaju iz borbe za titulu Premijer lige.

Čelsi je nakon tri vezana trijumfa u Premijer ligi kao favorit gostovao Viganu, ekipi koja se grčevito bori za opstanak u eliti, ali su domaćini u poslednjim minutama meča uspeli da postignu gol i tako došli do jednog boda.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, Čelsi je imao inicijativu, stvorio nekoliko prilika od kojih je najbolju imao Drogba, kada sa nekoliko metara glavom nije uspeo da zatrese mrežu. Međutim, i domaći su ''pokazali zube'', a u finišu prvog dela tražili su jedanaesterac, kada je lopta pogodila Baneta Ivanovića u ruku.

Umesto toga, početkom drugog poluvremena, Danijel Staridž je realizovao odličnu asistenciju Ešlija Kola i iskosa sa desne strane u 59. minutu, doneo vođstvo Čelsiju. Činilo se da će ''plavci'' nastaviti uspešan niz, ali ih je u 89. minutu prekinuo Žordi Gomez, postigavši izjednačujući gol, za konačnih 1:1.

Fudbaleri Blekburna ponovo su razočarali svoje navijače, jer su u meču 16. kola bili blizu makar jednog boda, ali im je i njega uzeo Odemvinge, pobedonosnim golom za WBA u 89. minutu utakmice. Ovim porazom Blekburn je ostao na pretposlednjem mestu, sa bodom više od Boltona, koji je danas doživeo i peti uzastopni poraz.

Za razliku od meča sa Odenzeom u Ligi Evrope, Fulam nije dozvolio novo neprijatno iznenađenje i golovima Dempsija i Ruiza ostvario je sigurnu pobedu protiv ''fenjeraša'' sa "Ribok stadiona".

Norič je bio na putu da osvoji sva tri boda na gostovanju Evertonu. Poveo je lepim golom Holta u 28. minutu, a izjednačio je Osman, desetak minuta pre kraja za konačnih 1:1.

Uspešan na gostovanju bio je i Stouk, koji je sa 2:1 savladao Vulvse, u čijim redovima je u startnoj postavio bio srpski reprezentativac Nenad Milijaš.

Presudio je gol Krauča u 70. minutu, pet minuta kasnije Milijaš je zamenjen, ali Vulvsi nisu uspeli da izvuku makar bod.

Golova jedino nije bilo u duelu Njukasla i Stouka.