0
Ponedeljak 12.12.2011.
23:27

Čelsi naneo prvi poraz Mančester Sitiju

Fudbaleri Čelsija uspeli su da prvi put od početka ovosezonske Premijer lige nanesu poraz lideru šampionata, ekipi Mančester Sitiju rezultatom 2:1 u okviru 15. kola ovog takmičenja.

David Silva i Danijel Staridž u klinču na "Stamfor Bridžu"

Lider engleskog šampionata počeo je meč na sjajan način, jer je Mario Baloteli već u drugom minutu, posle odličnog proigravanja Serhija Aguera, zaobišao golmana Petera Čeha i izbegao start Baneta Ivanovića, pa je lako prosledio loptu u praznu mrežu, za totalni muk na "Stamford Bridžu".

Ipak, posle pola sata igre "plavci" su uspeli da izjednače iz prve ozbiljnije prilike. Danijel Staridž koji je sa Drogbom igrao u napadu, proigrao je Raula Meireleša, koji je preciznim šutem sa peterca savladao reprezentativnog golmana Džoa Harta.

Siti je u drugom poluvremenu ostao bez isključenog Gaela Klišija, koji je zbog dva žuta kartona morao da ostavi saigrače na cedilu i izađe sa terena, što je domaćin znalački iskoristio u 82. minutu. Naime, opet je Staridž uputio odličan šut koji je Džolijana Leskota pogodio u ruku, a sudija Klatenburg pokazao je na belu tačku.

Siguran izvođač penala bio je rezervista Frenk Lampard, čiji je gol vratio Čelsi ponovo u red ekipa koje će se boriti za titulu Premijer lige. S druge strane Mančester Siti je posle prvog ovosezonskog poraza, ostao na samo dva boda prednosti u odnosu na najbliže pratioce i gradske rivale Mančester Junajted, koji su u subotu pobedili Vulverhempton rezultatom 4:1.