0
Nedelja 11.12.2011.
15:23

Radnički nadigrao Rad u Kragujevcu

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca pobedili su rezultatom 4:2 (2:0) na svom stadionu ekipu Rada u 15. kolu Jelen Super lige Srbije.

Radnički je krenuo silovito i već nakon deset minuta, gol za domaće postigao je Darko Spalević. Do kraja prvog poluvremena, Šumadinci su vodili sa dva gola prednosti a strelac je bio Ristić.

Dva gola u mreži "građevinara" kao da su probudili goste, koji su uspeli da preokrenu rezultat. Prvo je Kojić smanjio u 52. minutu, da bi u 63. Stanojević poravnao rezultat.

I kada se očekivao preokret domaći su preuzeli stvari u svoje ruke, Spalević je svojim drugim golom na meču u 74.minutu ponovo doveo Radnički u vođstvo, da bi u zaostavnom vremenu Živadinović, postavio konačan rezultat na poslednjem meču u jesenjem delu šampionata.

Spalević je ovim golom ubedljivo prvi na listi strelaca sa 12 postignutih golova.

Nedelja, 11. decembar:
Radnički 1923 - Rad 4:2 (2:0)
(Spalević 10, 74, Ristić 45, Živadinović 90 - Kojić 52, Stanojević 63)

Lista strelaca:
12 golova: Darko Spalević (Radnički 1923)
7 golova: Filip Kasalica (Sloboda PS), Brana Ilić (Vojvodina)
6 golova: Nemanja Tomić (Partizan), Lazar Marković (Partizan), Zvonimir Vukić (Partizan), Ognjen Mudrinski (Jagodina), Andrija Kaluđerović (Crvena zvezda)