2
Subota 10.12.2011.
23:56

Barselona pobedila Real u Madridu

Fudbaleri Barselone pobedili su na "Santijago Bernabeu“ ekipu Real Madrida rezultatom 1:3 u 163. ’El klasiku’, a u okviru 16. kola španske Primere.

Real poveo pa stao

Poslednji put Real je u prvenstvenom derbiju slavio 2008. godine, a od tada je Barselona, računajući i ovaj meč zabeležila šest pobeda i jedan remi.

Meč je počeo spektakularno, pošto je u 22 sekundi golman Valdes traljavo ispucao loptu do Anhela di Marije, a ovaj proigrao Karima Benzemu za vođstvo domaćina.

Međutim, tim Pepa Gvardiole nije se predavao i nastavio je sa napadima, što je rezultriralo u 30. minutu, kada je Mesi izdržao nekoliko naleta protivnika, proigrao Aleksisa Sančeza, a ovaj vrhunskim udarcem savladao Ikera Kasiljasa.

Barsa nadigrala domaćine

U nastavku, Ćavi koji je večeras odigrao 600. utakmicu za Barselonu, šutirao je sa distance, a lopta je zakačila Marsela i ponovo prevarila Kasiljasa. Ronaldo je malo kasnije promašio stopostotnu šansu, a već u sledećem napadu Dani Alveš je dodao Fabregasu, koji se poklonio i glavom poslao loptu u mrežu.

Ovom pobedom Barselona se na prvom mestu na tabeli izjednačila sa Realom po broju bodova, ali Madriđani imaju utakmicu manje.

Fudbaleri Betisa napravili su na svom terenu podvig protiv Valensije, pošto su do 90. minuta gubili sa 1:0, ali su na kraju slavili sa 2:1.

Gosti su bili favoriti zbog pozicije na tabeli i solidne forme u poslednje vreme, a poveli su autogolom Hozea Dorada u 66. minutu. Sve je "mirisalo" na pobedu gostiju i četvrti uzastopni poraz Betisa, ali tako nije mislio napadač domaćih Ruben Kastro. On je u prvom minutu sudijske nadoknade vremena izjednačio, a tri minuta kasnije novim pogotkom doneo je erupciju oduševljenja navijačima Betisa.