0
Subota 10.12.2011.
18:10

Junajted ubedljiv, minimalci Liverpula i Arsenala

Fudbaleri Mančester junajteda ubedljivo su savladali Vulverhempton rezultatom 4:1 u meču 15. kola Premijer lige, dok su minimalne pobede ostvarili Arsenal protiv Evertona, kao i Liverpul protiv Kvins Park Rendžersa.

Po dva gola Nanija i Runija u mreži Vulvsa

Po dva gola za "crvene đavole" postigli su Nani i Vejn Runi, dok je Flečer spasao čast "vukova". Junajted je na samo dva boda manje od Mančester sitija, koji u ponedeljak u velikom derbiju gostuje Čelsiju na "Stamford Bridžu".

U timu Junajteda nije bilo teško povređenog kapitena Nemanje Vidića, ali su "đavoli" bez većih problema slomili otpor gostiju za koje je od 32. minuta igrao Nenad Milijaš.

Liverpul se mučio i na kraju ipak pobedio Kvins Park Rendžers 1:0, a gol je posle više od dva meseca postigao Luis Suarez, u 47. minutu.

Arsenal je, naravno golom Robija Van Persija, slomio otpor Evertona sa 1:0 na "Emirejtsu", i sada je na četvrtom mestu koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone.

Njukasl je doživeo i treći poraz u šampionatu, od ekipe Noriča rezultatom 4:2, dok je Aston Vila nanela 12. poraz Boltonu u tekućoj sezoni sa 1:2 na 'Ribok' stadionu.

Svonsi je sa 2:0 nadigrao Fulam golovima Sinklera i Grejema, a važne bodove u borbi za opstanak osvojio je Vigan na gostovanju VBA rezultatom 1:2. Posle pogodaka Rida i Mozesa u prvom delu, precizan sa bele tačke bio je Gomez u 57. minutu, pa se Vigan, makar na trenutak, odvojio od dna tabele sa 12 bodova.