0
Subota 24.10.2009.
20:30

"Petarda" Čelsija za vrh Premijeršipa

U subotnjim mečevima 10. kola engleske Premijer lige, fudbaleri Čelsija su na "Stamford Bridžu" ubedljivo trijumfovali protiv Blekburn Roversa sa 5:0, čime su makar na kratko, preuzeli vrh tabele sa 24 boda, dva više od aktuelnog šampiona Mančester Junajteda koji u nedelju igra veliki derbi protiv Liverpula na "Enfild Roudu".

Čelsi je nastavio odličan niz dobrih igara i ubedljivih pobeda, a nakon četiri gola madridskom Atletiku, "plavci" su sa pet golova "počastili" i ekipu Blekburna.

Gosti sa Ivud Parka najpre su autogom defanzivca Živea došli u rezultatski minus, a onda su ih momci trenera Karla Anćelotija dokrajčili pogocima Mikaela Esijena, Didijea Drogbe i Frenka Lamparda, koji je dva puta matirao golmana Robinsona.

Za "plavce" svih 90 minuta na poziciji desnog beka odigrao je reprezentativac Srbije Branislav Ivanović.

Najveće iznenađenje i to neprijatno priredila je ekipa Totenhema koja je poražena na Vajt Hart Lejnu od Stouka. Trijumf gostima doneo je Vilan u 86. minutu, a "pevci" su uspkos porazu ostali na trećem mestu na tabeli.

Aston Vila nije nastavila niz pobeda, jer je na gostovanju Vulverhemptonu odigrala samo 1:1, a oba gola postignuta su u poslednjih deset minuta meča. Najpre je Agbonlahor doneo prednost ekipi iz Birmingema, ali je Blejk je poravnao iz penala, nakon samo pet minuta.

Najzanimljivi deo utakmice od 75. minuta odigrao je i srpski reprezentativac Nenad Milijaš.

Vigan je slavio kao gost protiv Barnlija sa 1:3, iako su domaći prvi stigli do gola, dok je Birmingem sigurnom igrom, stigao do vrednih bodova protiv favorizovanog Sandrelenda 2:1.

Vulverhempton - Aston Vila 1:1 (0:0)